13 ekstremalnie fajnych szczegółów z The Last of Us 2. Zobaczcie świetne wideo fana gry

The Last of Us 2 - Abby dostaje w mordę
PS4 PS5

The Last of Us 2 to encyklopedyczny przykład przywiązania do szczegółów w grach wideo. Naughty Dog słynie z tego, by w swoich produkcjach dbać o każdy najmniejszy detal. Fan gry przygotował krótkie wideo, w którym prezentuje aż 13 ciekawostek z TLoU.

Autorem poniższego nagrania jest Speclizer. Stali Czytelnicy naszego portalu mogą już go kojarzyć z materiałów o analizie plików The Last of Us 2. To właśnie on jest odkrywcą treści z niewydanego jeszcze trybu multiplayer do “dwójki”. Niedawno m.in. natrafił na hełmy oraz kamizelki kuloodporne, o których więcej pisałem w tym miejscu.

Natomiast jego najnowszy filmik przedstawia “13 ekstremalnie cool detali z TLoU2”. Zachęcam do zapoznania się z nim również z powodu tego, że obejrzenie całości zajmie Wam jedynie ledwo ponad 8 minut. Idealnie, by chwilowo odpocząć po pracy lub dniu spędzonym w szkole.

Pierwszą z ciekawostek, które rzuciły mi się w oczy, jest fakt reagowania twarzy Abby na wszelkie ciosy, które dostaje podczas walki w wodzie. Dosłownie widać, jak fala uderzeniowa każdego “puncha” rozchodzi się po jej skórze.

Pozostając w temacie skóry, do niej również przywiązano ogrom uwagi. Kiedy przybliży się kamerę dostatecznie blisko, można na skórze bohaterów uświadczyć charakterystyczne niedoskonałości oraz wszelkie drobne żłobienia. W przypadku większości gier deweloperzy pewnie by zostawili wykończenie tekstur postaci właśnie na “gołych” grafikach 2D bez jakichkolwiek normal map uwzględniających takie szczegóły.

Z całego zestawienia bezapelacyjnie wygrywa jednak easter egg nawiązujący do popularnego filmu “Gdzie jest Nemo?”, czyli jednej z najpopularniejszych animacji z portfolio Pixara. A Wam co takiego z tych 13 ciekawostek najbardziej przypadło do gustu? Poniżej znajdziecie sekcję komentarzy, gdzie możecie się podzielić swoim zdaniem, do czego oczywiście gorąco zachęcam.

Michał Wieczorek
O autorze

Michał Wieczorek

Redaktor
Od najmłodszych lat pasjonat game devu i miłośnik gier Nintendo. Oprócz tego hobbistycznie kolekcjonuje dużo niepotrzebnych, geekowskich gadżetów. Co drugi weekend student game designu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie