Nowe action RPG na PS5 zapowiada się intrygująco, ale na premierę długo poczekamy

The God Slayer to nowe RPG na PS5. Kiedy premiera?
Newsy PS5

Sony zapowiedziało niedawno The God Slayer – nowe action RPG tworzone w ramach PlayStation China Hero Project. Na tytuł trzeba jednak zaczekać.

The God Slayer powstaje w ramach trzeciej fazy PlayStation China Project (za Gematsu). Jest to projekt japońskiego giganta, który docelowo ma wspierać chiński przemysł gamingowy i pomóc w tworzeniu nowych gier z Państwa Środka. Za to action RPG osadzone w pełni otwartym świecie odpowiada Pathea Games, twórcy całkiem niezłego, acz nieco niszowego My Time at Sandrock.

Nowe ogłoszenie jest tylko jedną z grą z łącznie 10, które powstają w ramach wspomnianego programu. Spodziewać się zatem można, że niebawem doczekamy się więcej ogłoszeń. Na ten moment nie wiemy jednak, czy The God Slayer okaże się tytułem ekskluzywnym na PS5, choć wiele na to wskazuje. To z pewnością byłby dość istotny zastrzyk nowości dla japońskiego giganta, który cierpi z powodu braku gier ekskluzywnych tej generacji.

Tytuł na przedstawionych szkicach i wczesnych screenach zapowiada się całkiem nieźle, ale widać, że przed twórcami jeszcze długa droga. Zresztą, nic dziwnego, skoro na premierę będziemy musieli długo zaczekać. The God Slayer ma zadebiutować dopiero w okolicach 2027 roku. Nie zdziwiłbym się, gdyby wtedy popularność zyskiwało ogłoszenie PS6. No cóż, nie ma więc sensu nastawiać się za bardzo na grę.

O czym w ogóle opowie The God Slayer? Będę szczery i przyznam, że opis gry w zasadzie potwierdza, że mówimy o grze i jest do bólu nieciekawy i generyczny. “God Slayer to gra RPG akcji z otwartym światem, oferująca bardzo wciągający system rozgrywki i fabułę, pozwalając graczom rozwijać swoje umiejętności poprzez bitwy i eksplorację świata, a ostatecznym celem jest pokonanie wrogów i uratowanie świata” – zapewnia Sony. No cóż…

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie