PS6 oraz nowy Xbox. Microsoft podaje datę, kiedy spodziewać się premiery

PS6 oraz nowy Xbox. Microsoft wie, kiedy konsole trafią na rynek
Newsy PS5 Xbox Series

O PS6 i nowym Xboksie słyszeliśmy zadziwiająco wiele, ale nie ma sensu oczekiwać premiery tych urządzeń. Microsoft mniej więcej wie, kiedy należy się jej spodziewać.

“Xbox przegrał wojnę konsol” – przyznaje Microsoft w nadziei, że jego wizerunek jako technologicznego i gamingowego giganta nieco osłabnie w oczach regulatorów. Firma stara się bowiem przejąć Activision Blizzard i najwyraźniej nie obawia się nawet po części zaszkodzić samej sobie. Nowe dokumenty (tym razem odkopane przez IGN) zawierają kolejne ciekawostki na temat planów tych firm. Wychodzi na to, że Microsoft zna “oczekiwany okres początkowy” kolejnej generacji konsol do grania.

Amerykańska Federalna Komisja Handlu sprawdza, czy przejęcie Activision Blizzard przez giganta z Redmond jest zgodne z prawem monopolowym. W międzyczasie korporacja się broni i w upublicznionych dokumentach da się znaleźć wiele ciekawostek. Nowe informacje dotyczą potencjalnej premiery PS6 oraz nowego Xboksa. Sony, co ciekawe, już jakiś czas temu zastrzegło znaki dla paru kolejnych generacji. Jednocześnie japoński gigant nie ukrywa, że po przejęciu Activision, nie będzie mógł dzielić się informacjami o potencjalnym PlayStation 6.

Nowe dokumenty wskazują na to, że PS6 oraz nowy Xbox mają szansę ukazać się w okolicach 2028 roku. W praktyce oznacza to jeszcze szmat czasu z obecną generacją (i nowymi wersjami tych konsol). Szczerze mówiąc, to naprawdę sporo, ale nie ma się co dziwić. W końcu current-geny znajdują się na rynku od paru lat, ale wciąż nie dostały zbyt wielu tytułów na wyłączność, mogących ukazywać prawdziwy next-gen. Z czasem się to zmieni, ale dziś gry wideo tworzy się przez tak długi okres, że z pewnością powstają już gry z myślą o PS6 i Xbox… jakkolwiek będzie się zwał.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie