Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

The Game Awards 2020 – kiedy odbędzie się najważniejsza gala branży?

Poznaliśmy datę The Game Awards 2020. Gala rozdania najważniejszych nagród w branży gier wideo odbędzie się już w grudniu.

Prowadzona przez słynnego Geoffa Keighley gala wręczenia nagród The Game Awards to jedna z najważniejszych imprez w społeczności graczy. Impreza co roku obfituje nie tylko w przyznawanie wyróżnień twórcom gier wideo, ale stanowi też idealny moment na pokazywanie zapowiedzi nowych tytułów i sprzętu.

W tym roku, z uwagi na okoliczności, wydarzenie odbędzie się online i będzie transmitowane na ponad 40-stu różnych serwisach. Nie oznacza to jednak, że organizatorzy nie przygotowali nic w zamian za brak „pełnej” gali. Tegoroczne TGA będzie pokazywane na żywo z aż trzech studiów rozmieszczonych kolejno w Los Angeles, Londynie i Tokio. Stanowi to pewne przełamanie tradycji, bowiem przez ostatnie pięć lat nagrody wręczane były w hali Microsoft Theather.

Podano też oficjalną datę odbycia się gali. The Game Awards 2020 będzie miało miejsce 10 grudnia.

W zeszłym roku imprezę zdominowało fenomenalne Disco Elysium, które wygrało w każdej kategorii, do której zostało nominowane. Grą roku okrzyknięto Sekiro: Shadows Die Twice, a spory kawałek tortu zgarnęło też Death Stranding, które zdobyło aż 9 nominacji i trzy statuetki.

Pełne podsumowanie zeszłorocznego TGA znajdziecie w tym miejscu.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się