HBO zamawia The Franchise – humorystyczny serial o świecie kina superbohaterskiego

The Franchise - HBO zamówiło pilot serialu o kinie superbohaterskim
Baza seriali Filmy i seriale Newsy Newsy Premiery/zapowiedzi Seriale

HBO zamówiło pilotażowy odcinek The Franchise – serialu, który z przymrużeniem oka ma przyjrzeć się światu kina superbohaterskiego.

Skoro według niedawnych badań 41% dorosłych widzów nie interesuje się filmami o superbohaterach, być może w ich gusta trafi nowy projekt HBO. The Franchise ma w humorystyczny sposób opowiedzieć o świecie wielkich franczyz i rozbudowanych serii produkcji superbohaterskich. Serial przedstawi losy ekipy filmowej, która próbuje się odnaleźć w takiej rzeczywistości.

Producentami, a zarazem reżyserami pilota zostali Armando Iannucci oraz Sam Mendes. Wiadomo także, że Jon Brown związany wcześniej z serialem Sukcesja zostanie tu showrunnerem, scenarzystą i producentem wykonawczym. Scenariusz współtworzyć będą również Marina Hyde i Keith Akushie. Niestety jak na razie nie wiadomo, kogo moglibyśmy tu zobaczyć na ekranie; produkcja jest obecnie na etapie zamówienia.

Agata Wierzbicka
O autorze

Agata Wierzbicka

Redaktor
W dzieciństwie wielbicielka platformówek i przygodówek, obecnie w grach stawia przede wszystkim na dobrą fabułę. Z uporem maniaka wykonuje nawet najdziwniejsze zadania poboczne. Gdy nie gra – czyta, pisze lub próbuje swoich sił w kolejnych dziedzinach rękodzieła.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie