Ta aktorka oficjalnie zagra Abby w serialu The Last of Us. „Powinna grać Ellie” – mówią fani

Serial The Last of Us - wybrano aktorkę, która zagra Abby
Filmy i seriale Newsy Newsy Platformy Premiery/zapowiedzi Seriale

Kaitlyn Dever została oficjalnie wybrana jako odtwórczyni roli Abby. Informacje potwierdziła produkcja. Serial The Last of Us powraca z drugim sezonem.

Pierwszy sezon okazał się wielkim hitem i świetnie poradził sobie na ostatnim rozdaniu nagród Emmy. HBO już wcześniej potwierdziło, że dostaniemy też drugi sezon. Była nawet mała zajawka, wedle której możemy spodziewać się debiutu gdzieś w 2025 roku. Od jakiegoś czasu insiderzy twierdzili, że do roli Abby wybrano już Kaitlyn Dever. Teraz oficjalnie informacje te zostały potwierdzone.

Jak donosi m.in. serwis Deadline, do roli kontrowersyjnej, zupełnie nowej głównej postaci w drugim sezonie serialu The Last of Us wybrano gwiazdę, którą znać możemy z produkcji takich jak Szkoła Melanżu, Dopesick, Niewiarygodne i Nie ocali cię nikt. Kaitlyn Dever dla wielu internautów nie wygląda za bardzo jak „napakowana” Abby, więc fani zastanawiają się, czy aktorka faktycznie poświęci się dla roli i najbliższy czas spędzi na siłowni. Niemniej nie można odmówić jej talentu.

Nasz proces castingowy do drugiego sezonu był identyczny jak w przypadku sezonu pierwszego: szukamy światowej klasy aktorów, którzy ucieleśniają dusze postaci z materiału źródłowego. Nic nie liczy się bardziej niż talent i jesteśmy podekscytowani, że tak uznana artystka jak Kaitlyn dołączy do Pedro, Belli i reszty naszej rodziny.

– powiedzieli Craig Mazin i Neil Druckmann, współtwórcy serialu

Wielu fanów w internecie twierdzi, że Dever mogłaby lepiej sprawdzić się jako Ellie. Po części mają w tym rację, bo taki był oryginalny plan. Wszystko dlatego, że gdy powstawać miał film The Last of Us, była jedną z dwóch głównych kandydatek do roli Ellie. Niestety, lata mijały, a Dever przestała wiekowo pasować do tej postaci, więc w produkcji serialu zastąpiła ją Bella Ramsey. Serial The Last of Us, jak wspomniałem wyżej, powróci w 2025 roku.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie