The Callisto Protocol zapowiada się niezwykle. Atmosfera horroru w next-genowej oprawie

The Callisto Protocol zapowiada się niezwykle klimatycznie
Newsy PC PS4 PS5 Xbox Series XOne

The Callisto Protocol uzyskało zwiastun, a także szereg screenów, które wskazują na to, że tegoroczna premiera będzie jednym z lepszych horrorów.

Gameplay ukazany podczas ostatniego State of Play zaprezentował się już doskonale, ale to nie jest jedyna zapowiedź nadchodzącej gry. Trzeba przyznać, że twórcy Dead Space naprawdę się postarali; zarówno wstępne informacje, jak i screeny stanowią obietnicę naprawdę świetnego, klimatycznego tytułu.

Gra przedstawi historię Jacoba Lee osadzoną w 2320 roku na Kallisto, jednym z księżyców Jowisza. Lee jest więźniem kolonii karnej Black Iron i – jak przystało na survival horror – będzie musiał walczyć o swoje życie. Fabuła odkrywcza nie jest, coś takiego widzieliśmy już w różnych tytułach i światach, w tym choćby w Dead Space; co jednak wyróżnia The Callisto Protocol to doskonała, klimatyczna i naprawdę przerażająca oprawa graficzna. Jestem przekonana, że nawet najwięksi weterani horrorów nie będą się tu czuli zbyt swobodnie. Napięta atmosfera miesza się tu bowiem z poczuciem bezradności i ogromną brutalnością; całość sprawia, że już screeny czy ukazany dziś w nocy zwiastun robią piorunujące wrażenie.

Atmosfera ma być zresztą najmocniejszym punktem nadchodzącego horroru. Twórcy podkreślają, że na tym właśnie zależało im, gdy projektowali poszczególne fragmenty rozgrywki. Wyobcowanie i nieustające poczucie zagrożenia podkreśla dodatkowo gra świateł oraz dopracowana ścieżka audio. To właśnie przez całość najprawdopodobniej największe wrażenie wywrze na konsolach nowej generacji. Twórcy zapowiedzieli już, że korzystali choćby z możliwości PS5, czyli 3D audio czy technologii haptycznej. Nie na samej technice ma się jednak oprzeć cała gra; możemy tu liczyć również na bogatą historię i świetnie przedstawionego bohatera – tak, by przywiązać się do niego i naprawdę drżeć o jego życie.

Premierę tytułu wyznaczono na 2 grudnia 2022 roku. Gra ukaże się na PC oraz konsolach PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One i Xbox Series S|X.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie