The Bard’s Tale IV będzie sponsorowane przez fanów? Niebawem ruszy zbiórka na Kickstarterze

Jak widać moda na zbieranie pieniędzy na Kickstarterze ma się całkiem dobrze. Oto kolejny przykład.

InXile ogłosiło powrót na Kickstartera z kolejnym projektem cRPG: The Bard’s Tale IV. Kampania rozpocznie się w poniedziałek drugiego czerwca. W grze po raz kolejny wrócimy do Skara Brae, legendarnego miasta skąd śmiałkowie wyruszą na podbój licznych lochów.

The Bard’s Tale IV powróci do korzeni serii stawiając przed graczami wyzwanie składające się z pogmatwanych jak labirynt lochów najeżonych łamigłówkami i zagadkami z jakich zasłynęła oryginalna trylogia. inXile jest w posiadaniu pełnych praw do wykorzystania wszystkich elementów klasycznych odsłon, takich jak strefy teleportacji czy enigmatyczne magiczne usta, charakterystycznych dla świata gry.


Wykorzystanie Unreal 4 Engine to dla The Bard’s Tale IV okazja do technologicznego skoku. InXile zdradza plan użycia technologii fotogrametrii, by odwzorować w 3D architektoniczne zabytki Szkocji.

Mając Barda za przewodnika gra kładzie rzecz jasna duży nacisk na muzykę i udźwiękowienie. Ścieżka dźwiękowa The Bard’s Tale IV czerpać będzie inspirację z tradycji muzycznych Szkocji, by przy udziale folkowych muzyków wzbogacić estetykę i brzmienie oryginalnej serii o charakterystyczne celtyckie akcenty.

Źródło: informacja prasowa wydawcy

Robert Ocetkiewicz

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.

0 Shares
Share
+1
Tweet