The Banner Saga 2 na PS4 wcześniej niż sądziliśmy. Będzie w ofercie PS Plus na lipiec 2016?

Przesunięcie daty premiery na pierwszy wtorek miesiąca.

A jak dobrze wiemy, jest to czas, w którym zaczyna obowiązywać nowa oferta PlayStation Plus. Początkowo twórcy The Banner Saga 2 podawali na Twitterze, że ich gra pojawi się na konsolach obecnej generacji 26 lipca. Teraz na blogu PlayStation czytamy, że jednak premiera na PS4 nastąpi wcześniej, bo już 5 lipca.


Na forum pod wpisem nie mogło zabraknąć pytania – czy oznacza to, że The Banner Saga 2 znajdzie się w ofercie PS Plus na lipiec 2016? Gra będzie przecież dostępna od 1 lipca na Xboksie One w ramach Games with Gold na lipiec 2016. Przedstawiciel Sony odpowiada jednak, że wrzucenie omawianego tytułu do PS Plus nie jest obecnie planowane, lecz nie wiadomo, co przyniesie przyszłość.

Przypominamy, że PS Plus na lipiec nadal jest wielką niewiadomą. Liczymy, że do końca tygodnia oferta jednak zostanie udostępniona.

Wracając do The Banner Saga 2 –  twórcy gry zaznaczają, że lepiej najpierw zagrać w jedynkę, jeśli chcemy dobrze zrozumieć fabułę sequela. Kto miał z nią do czynienia i zachował zapisy gry, będzie mógł je importować do dwójki. Jeśli jednak po raz pierwszy zetkniecie się z tym uniwersum, będziecie mogli obejrzeć przed rozpoczęciem The Banner Saga 2 filmik podsumowujący wydarzenia z pierwszej części gry.

Zapraszamy również na premierowy zwiastun The Banner Saga 2!

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

7 Shares
Share7
+1
Tweet