Teenagent to polski przygodowy klasyk. Dziś możemy grać całkowicie za darmo

Teenagent to polski przygodowy klasyk. Dziś dostępny za darmo
Newsy Retro

Teenagent od dawna dostępne jest bez żadnych opłat jako freeware. Warto jednak poznać tę produkcję, która stanowi polską klasykę gier przygodowych.

Metropolis Software dziś już nie istnieje, ale w przeszłości deweloperzy powołali do życia parę do dziś znanych pozycji. Książę i Tchórz, Gorky 17, Infernal czy właśnie Teenagent (albo „Teen Agent”) były świetnymi towarami eksportowymi z Polski. Z nich na szczególną uwagę zasługuje właśnie gra przygodowa point & click o nastoletnim agencie.

Tytuł wydany oryginalnie w 1995 roku okazał się dokładnie przemyślaną przygodówką, nie tylko dla fanów gatunku. Już sama historia wydaje się tutaj niczym żywcem wyjęta z niektórych filmów młodzieżowych z lat 90. Wcielaliśmy się bowiem w Marka Hoppera, tytułowego nastoletniego agenta. Zlecono mu rozwikłanie tajemnicy znikającego z największych europejskich banków złota.

Deweloperzy zadbali o to, aby gracz się nie nudził, a historia co chwilę odkrywała przed nim kolejne wątki. Do dyspozycji oddano nam trzy lokacje – obóz RGB, okoliczną wioskę oraz imponującą posiadłość „tego złego”. Teenagent miał niezły scenariusz, sporo humoru i wciągającą zagadkę do rozwikłania. Czegóż chcieć więcej? Wtedy, najpewniej, wydania na CD, gdyż gra pierwotnie ukazała się na trzech dyskietkach.

W 1996 roku odbyła się premiera Nowego Teenagent w wersji na CD i była to jedna z pierwszych polskich gier na płytce. Rozbudowano grę o mówione dialogi, czytane przez redaktorów popularnego wtedy pisma Secret Service. Choć „Nastoletni Agent” był dopiero drugą grą twórców, w Polsce ma dziś już status kultowej. W późniejszych latach Metropolis Software stworzyło kolejne warte uwagi produkcje, ale potencjalny hit They (opracowywany już przez CD Projekt RED) został anulowany.

Od dawna gra dostępna jest jako freeware na GOG.com, więc każdy może zapoznać się z tą sympatyczną przygodówką bez żadnych opłat. Wystarczy udać się na stronę GOG i… pobierać! Miłej zabawy.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia