Techland zapowiada Symulator Farmy 17: Pure Farming

Szykuje się konkurent dla nadchodzącego Farming Simulator 17.

Wydawnictwo Techland ogłasza, że wprowadzi na rynek własny symulator rolniczy – Symulator Farmy 17: Pure Farming. Nowa pozycja, z tego cieszącego się niesłabnącą popularnością gatunku, ma być dużym krokiem w jego rozwoju ujmując tematykę zdecydowanie szerzej niż dotychczas.

Za produkcję Symulatora Farmy 17: Pure Farming odpowiada Techland razem z niezależnym studiem Ice Flames. Zespół planuje wstrząsnąć gatunkiem dzięki wprowadzeniu wielu unikalnych funkcji i trybów. Stawia sobie za cel stworzenie najbardziej kompletnego symulatora farmy na świecie. Techland posiada wieloletnie doświadczenie w wydawaniu gier z tego gatunku, które postanawia wykorzystać wprowadzając na rynek swoją własną grę.

– Zdajemy sobie sprawę, że na rynku jest wiele symulatorów farmy. Patrząc jednak na ich zawartość zauważyliśmy, że wiele z nich nie uwzględnia w rozgrywce lub niewystarczająco szeroko traktuje aspekty nieodzownie związane w prawdziwym rolnictwem. Fani gatunku  też widzą to od lat i zwracają się z prośbą do deweloperów o dodanie tych elementów. Dlatego chcemy być tymi, którzy dadzą im wszystkie te niuanse rozgrywki, których im dotychczas brakowało – mówi główny producent Symulatora Farmy 17: Pure Farming, Kornel Jaskuła.

Pierwszy zwiastun Symulatora Farmy 17: Pure Farming wrzucamy poniżej. Gra zostanie oficjalnie zaprezentowana mediom i graczom na tegorocznym Gamescom, gdzie zostanie podanych więcej informacji na jej temat.

Póki co nie poznaliśmy platform docelowych dla Symulatora Farmy 17: Pure Farming, lecz bardzo możliwe, że będzie to tradycyjne w tych czasach trio PC, PlayStation 4 i Xbox One.

Źródło: Techland, opracowanie własne

Polski konkurent dla Farming Simulator 17

Studio Giants Software opublikowało niedawno pierwszy z serii filmików prezentujących rozgrywkę w Farming Simulator 17. Gra pozwoli wcielić się w nam w rolnika, który zarządza setkami akrów rolnych. Otrzymamy dostęp do najnowszych sprzętów i ciągników na świecie, sami wybierzemy, co chcemy posiać i wyhodować, a wszystko to w zupełnie otwartym świecie gry. Do wyboru czeka ponad 200 pojazdów i urządzeń obejmujących 70 różnych marek. Po raz pierwszy w serii pojawią się maszyny takich firm jak Fendt, Valtra czy Massey Ferguson.

Deweloperzy zaznaczają również, że Farming Simulator 17 pozwoli na zabawę modami nie tylko na PC, lecz także na konsolach PlayStation 4 i Xbox One. Otwiera to oczywiście nowe możliwości, jak wspierany modami tryb sieciowy, w którym ruszymy w pole ze znajomymi. Studio Giants Software zaznacza, że w przypadku konsol do wspólnej zabawy online zasiądzie jednocześnie 6 osób, a w przypadku PC może to być nawet 16 wirtualnych farmerów.

Nowości w Farming Simulator 17 obejmują również kolejne rodzaje upraw. Do gry dodano słoneczniki i właśnie one są głównym aktorem poniższego materiału. Na przykładzie tej rośliny możemy prześledzić proces od siania, poprzez zbiory aż po wywiezienie nasion do skupu.

Farming Simulator 17 zadebiutuje na 25 października na PC oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One. Kto chce, już teraz może złożyć zamówienie przedpremierowe na Steam, dostając w bonusie dwie maszyny: traktor Valtra T-Series Cow Edition oraz gąsienicowy pojazd Challenger MT700E Field Viper.

Przypominamy jeszcze raz ostatni filmik z Farming Simulator 17 i liczymy na to, że propozycja od rodzimego Techlandu rzeczywiście pokaże coś więcej.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

37 Shares
Share37
+1
Tweet