Take-Two ucina prace nad Red Dead Redemption w GTA V

Czarny scenariusz staje się rzeczywistością.

Niestety, mapa ze świetnego Red Dead Redemption nie zostanie przeniesiona do GTA V. Miało się to ziścić za sprawą rozbudowanego moda grupy White Team, której przewodzi programista skrywający się za pseudonimem Mr. Leisurewear.

Już podczas weekendu podejrzewaliśmy, że Take-Two Interactive wysłało twórcom modyfikacji odpowiednie pismo z ostrzeżeniem. Zespół White Team wypuścił bowiem pierwszy zwiastun swojego projektu, który następnie bardzo szybko został usunięty z YouTube.

Twórcy moda skomentowali sytuację – mod trafia do kosza…

Wiem, że to gorzka pigułka do przełknięcia, lecz jak zauważyliście, skontaktowano się z nami i niestety musimy ogłosić, że zatrzymujemy nasz projekt – pisze Mr. Leisurewear na gtaforums.com.

Programista podkreśla, że modyfikacja prawdę mówiąc nigdy nie miała na celu przeniesienia całego Red Dead Redemption do GTA V. To miała być jedynie mapa z różnymi dodatkowymi skryptami.

Udało nam się jedynie przeobrazić mapę za pomocą obu legalnych egzemplarzy gry, a niektóre niestandardowe skrypty zawierały dodatkową treść. Nigdy nie było zamiaru ani wzmianki o tym, że zrobimy port kampanii fabularnej z Red Dead Redemption do GTA V – zaznacza Mr. Leisurewear.

Mod miał ważyć około 2 GB i powstawał na wersji Red Dead Redemption z konsoli Xbox 360.

Szkoda, że wszystko skończyło się na niczym… Oto jedyne screeny ze skasowanego moda:

 

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.