Ta zmiana może znacznie odmienić PlayerUnknown’s Battlegrounds

Twórcy testują nowe rozwiązanie.

Jednym z elementów, który wpływa na atrakcyjność rozgrywki w PlayerUnknown’s Battlegrounds są niebieskie strefy. Jeśli graliście w wymienioną produkcję lub też widzieliście filmiki z nią związane, z pewnością kojarzycie ten element rozgrywki.

W PlayerUnknown’s Battlegrounds mamy bezpieczną strefę białą, która z czasem się pomniejsza, zmuszając gracza do tego, aby się do niej dostał i pozostał przy życiu jako jedyny z grających – to jest główny cel gry. Jest jeszcze strefa niebieska – większa od białej, która również się kurczy. Jest to tak naprawdę strefa przejściowa, w której gracz może znajdować się przez krótki czas, dopóki nie dotrze do białej. Będąc w strefie niebieskiej, można jednak otrzymać obrażenia, więc najlepiej jeśli się w niej znajdujemy, powinniśmy szybko uciec do białej.

Teraz twórcy PlayerUnknown’s Battlegrounds wprowadzają istotną zmianę do niebieskich stref. Mają one pojawiać się na mapie częściej, co zmusi gracza do większego poruszania się po mapie i bardziej aktywnej gry, a nie tylko ukrywania się w pomieszczeniach i trawie. Dodatkowo jeśli zostaniesz w niebieskiej strefie, będziesz otrzymywać więcej obrażeń, co także ma wpłynąć na zwiększenie dynamiki rozgrywki.

Póki co zmiany są testowane na serwerach testowych w wersji na PC. Dopiero po analizie, twórcy mają rozpatrzyć wdrożenie ich do rozgrywki.

Robert Ocetkiewicz

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.