Szykujmy się na Resident Evil 3 Remake. Sprzedaż dwójki bardzo wysoka

Szykujmy się na Resident Evil 3 Remake. Sprzedaż dwójki bardzo wysoka
Newsy PC PS4 XOne

Resident Evil 2 Remake sprzedaje się wyśmienicie, a jak pamiętamy, od entuzjazmu przyjęcia tej gry uzależnione jest wydanie Resident Evil 3 Remake. Jesteśmy zatem dobrej myśli.

Capcom informuje, że sprzedaż Resident Evil 2 Remake przekroczyła 4 mln egzemplarzy. Jest to wynik zbiorczy dla wszystkich platform, na których pojawiła się gra, czyli PC, PlayStation 4 i Xbox One. Dodatkowo deweloper ujawnił, że sprzedaż wszystkich gier z serii Resident Evil – począwszy od pierwszej wydanej w 1996 roku – przekroczyła już 90 mln sztuk. Skok na 100 tys jest zatem bardzo bliski i z pewnością wynik podbije ukazanie się Resident Evil 0 HD, Resident Evil HD oraz Resident Evil 4 HD na Nintendo Switch. Dodatkowo nie zapominajmy, że deweloperzy przymierzają się do Resident Evil 3 Remake.

Resident Evil 3 Remake naturalnym krokiem dewelopera

Odświeżona druga część serii pokazała, że gracze chcą powrotu do przeszłości w takiej formie i z równie mocnym entuzjazmem przyjmą Resident Evil 3 Remake. Warto tutaj przypomnieć słowa samego dewelopera z końca stycznia. Fani serii Resident Evil zastanawiali się wówczas, czy Capcom – posiadając aktywa i mechanikę opracowaną dla Resident Evil 2 Remake – jest w stanie szybko przygotować remake’a trzeciej części gry. Yoshiaki Hirabayashi, producent odświeżonej dwójki, stwierdził podczas rozmowy z Game Watch (dzięki Gamingbolt), że Capcom rozważy odnowienie Nemesis, jeśli fani naprawdę będą cieszyć się z obecnego Resident Evil 2, wykażą entuzjazm oraz to, że chcą zobaczyć kolejnego remake’a.

Dzisiaj można już powiedzieć, że do entuzjazmu fanów doszły zadowalające cyferki i sprzedaż na poziomie 4 mln sztuk powinna ostatecznie przekonać dewelopera. Zresztą, bardzo możliwe, że gadanie dewelopera jest tylko na pokaz, a Resident Evil 3 Remake już od jakiegoś czasu jest w produkcji.

Resident Evil 3 Remake może już być w produkcji

Jeszcze przed premierą Resident Evil 2 Remake, pojawiły się nieoficjalne informacje odnośnie odświeżania trzeciej części serii. Na początku grudnia zeszłego roku donosił o tym użytkownik forum ResetEra, skrywający się za pseudonimem DuskGolem. W przeszłości udowodnił on, że ma dobrych informatorów. To on ujawnił szczegóły dotyczące DLC Not Hero do Resident Evil 7.

Według DuskGolemResident Evil 3 Remake znajduje się w pełnej produkcji. Insider podkreśla również, że trójka będzie ostatnim remake’m z głównej linii serii. Capcom ponoć chce odświeżyć starsze gry, by móc je z łatwością przenieść w przyszłości na kolejną generację konsol, czyli PS5 i Xbox Scarlett.

Powyższe rewelacje są oczywiście nieoficjalne, lecz przypominamy, że pod koniec listopada producent Tsuyoshi Kanda stwierdził, iż chciałby pochylić się jeszcze nad innymi klasycznymi przedstawicielami serii. Znając umiłowanie Capcom do odgrzewania starych gier, Resident Evil 3 Remake jest naprawdę niewykluczony.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie