Symulator kata. Do wyboru powieszenie, ścięcie, duszenie i inne tortury

0 komentarzy

Polskie studio Play2Chill prezentuje grę The Headsman – symulatora kata, w którym wcielimy się w średniowiecznego oprawcę.

Jak tłumaczą twórcy The Headsman, gra osadzona została w średniowieczu, a główny bohater, weteran wojenny, wcieli się w rolę kata: W zamian za realizację najcięższych wyroków sam odzyska wolność i będzie mógł bezpiecznie opuścić miasto. Kat będzie miał przed sobą szeroki wachlarz tortur i sposobów uśmiercania skazanych. Czeka na niego także wiele zadań dodatkowych, dzięki którym może skrócić swój wyrok lub zarobić dodatkowe pieniądze.

The Headsman z pewnością wzbudzi wiele kontrowersji. W tej oryginalnej produkcji postawiliśmy na przekazanie użytkownikom jak najbardziej realnego doświadczenia wykonywania tortur i egzekucji. Równie ważnym elementem rozgrywki są wątki polityczne, społeczne i moralne. Gracz na bieżąco będzie musiał podejmować trudne decyzje i tylko od niego będzie zależało jak podejdzie do każdego ze zleceń i czy da się przekupić. Rolą kata będzie także zadbanie o właściwe przeprowadzenie ‘ścięcia’, a każdy błąd może przypłacić swoją głową – mówi Tomasz Róziecki, prezes Play2Chill.

The Headsman da nam dużą swobodę jeśli chodzi o rodzaj tortur. – Udostępnimy śmierć przez powieszenie, ścięcie czy zakucie w dyby lub duszenie. Egzekucje będą bacznie obserwowane przez wrogów i bliskich skazanych, władze oraz tłum gapiów. Zadaniem kata może być np. wyduszenie ze sprawcy przyznania się do winy – mówi Róziecki.

Jednak nie tylko ścinanie i podduszanie może być naszym głównym zajęciem w grze. Równie dobrze kat może skupić się na pobieraniu podatków w domu publicznym i realizowaniu misji pobocznych. Gra jest wielowątkowa i kryje wiele niespodziewanych ‘smaczków’ – tłumaczy deweloper.

Zerknijcie na trailer The Headsman, a kto chętny na więcej informacji, może odwiedzić kartę gry na Steam.

Źródło: informacja prasowa, opracowanie własne

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.
Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się