Ten symulator latania jest lepszy niż Microsoft Flight Simulator. Bo lata się…

symulator latania smokiem
Newsy PC

Użytkownik Reddita nickiem _SideniuS_ podzielił się niesamowitym materiałem wideo, prezentującym prototyp… symulatora latania smokiem.

_SideniuS_ miał przygotowywać ów projekt w wolnym czasie w ciągu dwóch miesięcy. Oczywiście ostatecznym celem jest stworzenie na bazie tego prototypu pełnoprawnej gry. Jednak szczegółów wciąż nie znamy. Wiadomo jednak, że całość powstaje na silniku Unreal (prawdopodobnie na UE5, a więc korzysta z rozwiązań takich jak Nanite oraz Lumen). Twórca nazwał prototyp nazwą Microsoft Dragon Simulator X, jednak z symulatorem lotów Microsoftu nie ma on nic wspólnego. Nie jest więc ani modem do MFS, ani też nie korzysta z zawartości tejże gry.

Gry o smoczej tematyce? Już takie są!

Warto zauważyć, że na rynku mamy już takie tytuły jak seria Dragon’s Lair oraz Drakan: Order of the Flame. Dragon’s Lair to ikoniczna seria gier wideo, znana ze swojej innowacyjnej animacji i wyjątkowego stylu rozgrywki (jak na tamte czasy oczywiście). Pierwsza część została wydana w 1983 roku przez firmę LaserDisc. Gra wyróżniała się wówczas rewolucyjną animacją zrealizowaną w formie filmowej. Gracz kontroluje postać Rycerza Dirk’a, który musi pokonać liczne pułapki i potwory, podejmując szybkie decyzje. Seria ta wprowadziła interaktywne filmy do świata gier wideo, choć mechanika była bardziej oparta na czasie niż na tradycyjnym sterowaniu. W grach Dragon’s Lair, smoki odgrywały zazwyczaj rolę potężnych przeciwników lub bossów, z którymi protagonista musiał się zmierzyć. Smoki były zazwyczaj przedstawiane jako stworzenia, często strzegące skarbów lub zamków. Ich obecność dodawała grze elementu fantastycznej i epickiej atmosfery, a walka z nimi była często jednym z najbardziej emocjonujących momentów rozgrywki. W niektórych częściach serii, smoki pełniły również rolę kluczowych postaci w fabule, mając wpływ na przebieg historii i wyzwania, z którymi protagonistka musiała się zmierzyć. Jeśli zaś chodzi i Drakan: Order of the Flame, to mamy tu do czynienia z dynamiczną grą akcji wydaną w 1999 roku przez firmę Surreal Software. Gra umożliwia graczom wcielenie się w postać Rynn, młodej wojowniczki, która wraz ze swoim towarzyszem, smokiem Arokhem, wyrusza na epicką podróż, aby pokonać złego czarnoksiężnika Navara i uratować świat. Gra oferuje nie tylko walkę z wrogami i eksplorację, ale także umożliwia latanie na smoku, co stanowiło innowacyjną cechę w tamtych czasach.

Źródło:
https://www.reddit.com/r/pcmasterrace/comments/1bncw2j/microsoft_dragon_simulator_x

Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie