Battlefield 2042 - grafika koncepcyjna - KIMBLE “IRISH” GRAVES
0 komentarzy

Reddit Battlefield 2042 tak toksyczny, że moderatorzy grożą jego zamknięciem

Okazuje się, że wątek na Reddicie o Battlefield 2042 pełen jest bardzo toksycznych uwag w stronę gry i jej twórców. Moderatorzy grożą graczom.

Problemów BF2042 jeszcze więcej – tym razem ich natura leży jednak nieco indziej, niż w samej grze.

Battlefield 2042 za bardzo wkurzył graczy

Moderator ciężkie życie ma – to fakt. Zobligowany jest do przestrzegania ogólnie przyjętych zasad i regulaminu, ale jednocześnie powinien dać użytkownikom prawo do głosu. Czasami dysonans doprowadza do bardzo wyjątkowych sytuacji.

Moderatorzy wątku na Reddit poświęconego BF2042 postawili użytkownikom ultimatum. Jeżeli ci nie opamiętają się ze swoją „toksycznością”, wątek zostanie zamknięty. Okazuje się, że moderatorzy mają dość ciągłego narzekania na deweloperów, jak i samą grę.

Nie będzie przesadą, jeśli powiemy, że ten subreddit stał się niesamowicie toksyczny. Niemal niemożliwe jest prowadzenie zwykłej dyskusji bez wzajemnego obrzucania się obelgami i to naprawdę zaczyna szkodzić całej społeczności Battlefielda, a także każdemu z nas, kto jest jej częścią.

Wiadomość moderatorów Reddit

Postanowiono oddać dalsze losy forum jego społeczności. Do wyboru są trzy możliwości.

W związku z tym oto opcje, które rozważamy:

Opcja 1) Jeśli toksyczność spadnie, pozostawimy subreddit otwarty bez dalszych ograniczeń.

2) Jeśli toksyczność pozostanie na obecnym poziomie, zaczniemy blokować wątki wcześniej na większości postów.

3) Jeśli toksyczność wzrośnie, zablokujemy subreddit na pewien czas.

Wiadomość na Reddit

Oczywiste jest, że moderatorzy chcą uniknąć powszechnej mowy nienawiści, jaką wielu graczy kieruje w stronę twórców gry. Fani poczuli się niezwykle dotknięci tym, w jakim stanie nowa część serii ukazała się na rynku. Zawsze jednak trzeba pamiętać o ogólnych zasadach poszanowania innego człowieka. Jednym jest narzekać na grę, a innym – wygrażać jej twórcom. Tym bardziej że niektórzy z nich bardzo chcą pomóc.

Gracze nie są zadowoleni. Uważają, że w ten sposób odbiera im się prawo do własnej opinii i dyskusji o „tragicznym stanie” gry.

Nie będziemy siedzieć cicho z powodu tego przekrętu, jakim jest Battlefield 2042. Grożenie nie jest ok, ale powiedzenie czegoś o samej grze nie jest wygrażaniem pracownikom DICE!

Jeden z komentujących

Niektórzy gracze czują się więc podwójnie dotknięci. Część z nich postanowiła już teraz zapowiedzieć stworzenie własnych wątków, gdzie „wolność słowa będzie respektowana”.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się