Sword Coast Legends już dostępne na PS4 i Xbox One

Sword Coast Legends już dostępne na PS4 i Xbox One
Newsy PS4 XOne

Tytuł pojawił się na konsolach wraz z darmowym DLC Rage of Demons.

Studio Digital Extremes informuje, że dziś na konsolach PlayStation 4 i Xbox One zadebiutuje gra Sword Coast Legends. Od teraz gracze mogą łączyć się z przyjaciółmi w sieciach PSN oraz Xbox Live w rozgrywce, której zasady oparto na bazie ponadczasowego systemu Dungeons & Dragons. Sword Coast Legends da graczom możliwość przeżywania rozgrywki D&D w zupełnie nowy sposób, przenosząc dynamikę interakcji pomiędzy uczestnikami sesji RPG i Mistrzem Gry do wirtualnej rozgrywki w trybie Mistrza Gry w czasie rzeczywistym. Tryb ten skupia się na aktywnym angażowaniu Mistrza Gry w daną przygodę i rozgrywkę wspólnie z drużyną.

W rozbudowanej Kampanii Fabularnej Sword Coast Legends przeniesie gracza do kolorowego świata Forgotten Realms. Gracz będzie mógł podejmować wyzwania Trybu Fabularnego bądź też połączyć siły wraz z trzema przyjaciółmi w epickiej przygodzie, która poniesie ich wspólnie od bram pirackiego miasta Luskan, aż po jaskinie i groty Podmroku. Za całość odpowiada ekipa weteranów branży, w której skład weszli między innymi członkowie grupy stojącej za Dragon Age: Origins, oraz odpowiedzialny za system Dungeons & Dragons dom wydawniczy Wizards of the Coast.

Gra oferuje także wieloosobowy Dungeon Crawl, w którym można wcielić się także w Mistrza Gry i wpływać na przebieg rozgrywki w czasie rzeczywistym poprzez tworzenie nowych potyczek czy rozstawianie potworów, podczas gdy drużyna poszukiwaczy przygód przemierzać będzie losowo generowane podziemia. Tryb ten będzie w pełni dostępny także na PlayStation 4 oraz Xbox One. Mistrzowie Gry będą dysponować szerokim wachlarzem zasobów i narzędzi, zawierających między innymi ponad 700 obiektów oraz 100 potworów, by wymienić tylko najważniejsze elementy. Jednak kreator całych kampanii dla Mistrza Gry będzie dostępny jedynie w wersji PC.

Gra Sword Coast Legends dostępna jest już za pośrednictwem PlayStation Store i Xbox Live i zawiera wszystkie dodatki, o jakie tytuł został wzbogacony od czasu premiery na PC, łącznie z DLC Rage of Demons. Dodatek wzbogaca grę o zupełnie nową kampanią fabularną przeznaczoną głównie dla doświadczonych poszukiwaczy przygód. Gracze będą walczyć u boku legendarnego drowa, Drizzta Do’Urdenam gdy odkryją jak ogromne niebezpieczeństwo zagraża Podmrokowi.

Inne nowości dostępne na konsolach obejmują: możliwość gry jako drow lub tiefling, zupełnie nową klasę czarodzieja, nowe terytoria, efekty wizualne, dodatkowe drzewko umiejętności postaci, setki nowych przedmiotów dla Mistrzów Gry, hardkorowe opcje rozgrywki dla naprawdę spragnionych przygód i wiele innych usprawnień i dodatków, o które prosiła społeczność graczy.

Sword Coast Legends – spojrzenie na wersję z PS4

Źródło: materiał wydawcy

Darek Madejski
O autorze

Darek Madejski

Redaktor
Wspomina gaming lat 90. z wielkim sentymentem. Ekspert w dziedzinie retro sprzętu oraz starych konsol. Oprócz duszy kolekcjonera, fan współczesnych gier singleplayer, głównie tych na PlayStation. Specjalista w treściach dotyczących PS Plus oraz promocji. Poza pracą, fan seriali w klimacie postapokaliptycznym, koszenia trawy, rąbania drewna i zajmowania się wszystkim, by tylko nie siedzieć w miejscu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie