Sword Coast Legends zadebiutuje równocześnie na Windows, OS X i Linux

Klasyczny RPG z mechaniką Dungeons & Dragons zostanie wydany na Steam na trzy systemy równocześnie w trzecim kwartale tego roku.

Niezależne studio n-Space oraz Digital Extremes ogłosili dzisiaj, że Sword Coast Legends, klasyczne drużynowe RPG z mechaniką D&D, osadzone w Zapomnianych Krainach, zostanie wydane w trzecim kwartale tego roku zarówno na Windows PC, jak i Maca oraz Linuxa.

Zbyt długo pasjonaci i oddani gracze RPG korzystający z Maców czy Linuxa byli pozostawieni sami sobie, zmuszeni obserwować z daleka jak gry tworzone są tylko na kilka wybranych platform. Ta sytuacja się zmienia – podkreśla Dan Tudge, prezes n-Space i główny twórca gry.


Sword Coast Legends w pełni wesprze cross-platformową rozgrywkę sieciową dla graczy bez względu na używany przez nich system operacyjny. Kolejnym krokiem w tym kierunku będzie uniwersalizacja kluczy do platformy Steam, które będzie można wykorzystać do uruchomienia gry na wybranym systemie operacyjnym.

Zapowiedziana w lutym tego roku gra zdołała już rozbudzić wyobraźnię graczy RPG z całego świata, a pierwsza prezentacja Sword Coast Legends w marcu zebrała do tej pory mnóstwo pozytywnych opinii.

Robert Ocetkiewicz

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.

0 Shares
Share
+1
Tweet