„Super Gry” od SEGA mają być nowymi odsłonami legendarnych marek. Fani klasyki będą zachwyceni

SEGA - gry
Newsy PC PS4 PS5 Xbox Series XOne

W listopadzie zeszłego roku firmy SEGA i Microsoft poinformowały o nawiązaniu współpracy, której skutkiem ma być wydanie „Super Gier”. Wiemy, czym dokładnie mogą być dwa pierwsze tytuły z tej inicjatywy.

Firma-matka Sonica przygotowuje wysokobudżetowe reeboty swoich kultowych marek z Dreamcasta: Crazy Taxi i Jet Set Radio – czytamy na łamach Bloomberg. Producent sięga do swoich starszych IP, aby stworzyć własne hity na miarę Fortnite. Patrząc na inspirację firmy SEGA, dobór gier zdaje się być nieprzypadkowy. Crazy Taxi i Jet Set Radio to kolorowe oraz przystępne produkcje – zupełnie jak flagowy tytuł Epic Games.

Na wydanie wspomnianych tytułów musimy jednak zaczekać. Nowe Crazy Taxi ma powstawać od roku, a Jet Set Radio znajduje się w nieznanym stadium rozwoju. Wydawca chce wypuścić oba tytuły w ciągu dwóch do trzech lat, ale źródło Bloomberg wspomina, że gry są we wczesnej fazie produkcji i równie dobrze mogą zostać ostatecznie anulowane.

Nowe odsłony Crazy Taxi i Jet Set Radio mają być dwiema pierwszymi produkcjami tworzonymi w ramach inicjatywy „Super Gier”. Niewykluczone, że firma w przyszłości sięgnie po kolejne kultowe marki.

Miejcie na uwadze, że powyższe wieści nie są jeszcze niczym oficjalnym. Bloomberg to jednak wiarygodne źródło przecieków, więc doniesienia możemy uznać za bardzo prawdopodobne.

„Super Gry” powstają we współpracy z firmą Microsoft, która wspiera deweloperów platformą Azure. Możliwe, że gigant z Redmond jest dodatkowo zaangażowany w produkcję w inny sposób.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie