SEGA i Microsoft zacieśniają współpracę

Robert Ocetkiewicz

Z grami związany już prawie 20 lat, czyli od momentu, kiedy na polskim rynku królowały gry z bazaru, a Mario dostępne było jedynie na Pegasusie. Fan wszelkiego rodzaju wyścigów, bijatyk oraz gier sportowych. Nie stroni także od dobrych FPS-ów oraz strategii. W swojej karierze recenzował już na łamach Interii, Onetu i magazynu o grach PlayBox. Poza grami, miłośnik motoryzacji, który uwielbia dźwięk V8.

0 komentarzy

SEGA i Microsoft zacieśniają współpracę. Chcą stworzyć „Super Grę”

SEGA wraz z Microsoftem porozumiały się co do wspólnych działań na najbliższe lata. W planach jest tworzenie gier na nową generację konsol, ale nie tylko.

Obie firmy mają skupić się na produkcjach opartych o środowisko chmury Microsoft Azure. Dla SEGI oznacza to ukierunkowanie długoterminowej strategii w stronę „Super Gry”. Producent tłumaczy, że jest to inicjatywa która pozwoli stworzyć innowacyjne tytuły bazujące na czterech filarach: globalnym, sieciowym, społecznościowym oraz wykorzystywaniu marek.

O ile trzy pierwsze filary nie zapowiadają się odkrywczo, to warto zastanowić się co SEGA kryje pod ostatnim z nich. Prawdopodobnie dalej chce rozpowszechniać swoje najbardziej znane marki i kto wie, czy to właśnie Microsoft nie będzie tutaj głównym parterem, który pomoże przenieść Sonica, czy serię Total War na nowe platformy. Wszystko oczywiście z wykorzystaniem chmury.

Rozważając strategiczne partnerstwo z Microsoftem, staramy się dalej rozwijać nasze gry, aby mogły cieszyć fanów na całym świecie. W związku z tym naszym celem jest zbudowanie partnerstwa, które wykorzystuje zarówno potężne możliwości tworzenia gier SEGI, jak i najnowocześniejszą technologię i środowisko programistyczne firmy Microsoft – podkreśla Yukio Sugino, Prezes i COO SEGA Corporation.

SEGA i Microsoft razem

SEGA będzie więc stawiać na rozwiązania chmurowe. W swoim komunikacie podaje, że dzięki rozwojowi technologii 5G i takich usług jak wspomniana wcześniej, „konsumenci mogą łatwiej cieszyć się wysokiej jakości treściami rozrywkowymi w dowolnym momencie”. To jednak nie wszystko.

Producent podkreśla, że przechodząc na platformę programistyczną nowej generacji, jaką jest Microsoft Azure, skutecznie dostosuje się do zróżnicowanych stylów pracy i zmian infrastrukturalnych. Oby to ostatnie nie brzmiało jak restrukturyzacja, która często wiąże się ze zwolnieniami pracowniczymi.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

3
Rated 3 out of 5
3 out of 5 stars (based on 60 reviews)
Excellent45%
Very good3%
Average2%
Poor2%
Terrible48%