Robert Ocetkiewicz

Z grami związany już prawie 20 lat, czyli od momentu, kiedy na polskim rynku królowały gry z bazaru, a Mario dostępne było jedynie na Pegasusie. Fan wszelkiego rodzaju wyścigów, bijatyk oraz gier sportowych. Nie stroni także od dobrych FPS-ów oraz strategii. W swojej karierze recenzował już na łamach Interii, Onetu i magazynu o grach PlayBox. Poza grami, miłośnik motoryzacji, który uwielbia dźwięk V8.

0 komentarzy

SteelSeries wie, jak ulepszyć dźwięk w grach

Nowy GameDAC już w sprzedaży. Co potrafi to małe urządzenie?

SteelSeries ogłosiło dziś start sprzedaży GameDAC, Digital Audio Converter, który od teraz współpracuje ze wszystkimi modelami słuchawek. Ogłoszono również ulepszenia serii słuchawek SteelSeries Arctis, wprowadzone na podstawie opinii i sugestii klientów.

GameDAC jest napędzany przez ESS Sabre z 121 decybelami (dB) dynamicznego zakresu i -115dB współczynnika zawartości harmonicznych + szumu (Total Harmonic Distortion + Noise, THD + N). Jako DAC z certyfikatem Hi-Res, oferuje dźwięk jakości Hi-Fi 96kHz/24-bit bez potrzeby down-samplingu. Chip ESS Sabre sprawia, że basy brzmią mocniej, efekty są bardziej uszczegółowione a pozycjonowanie dźwięku, dzięki wsparciu DTS Headphone:X 2.0, jeszcze precyzyjniejsze.

GameDAC został wyposażony w wyświetlacz OLED, dzięki któremu użytkownik może w szybki i intuicyjny sposób dostosować ustawienia słuchawek bez konieczności instalowania dodatkowego oprogramowania. Oznacza to, że gracze PlayStation 4 będą mogli zarządzać korektorem graficznym, włączyć dźwięk przestrzenny, zmienić kolor podświetlenia i kontrolować balans funkcji ChatMix (dźwięk z gry i czat głosowy). Gracze pecetowi mogą skorzystać także z oprogramowania SteelSeries Engine, który pozwoli na jeszcze większe zmiany ustawień i personalizację urządzenia.

GameDAC jest już dostępny na stronie SteelSeries.com w cenie 149.99 euro.

Nowe Arctis 3, 5 i 7

Nowe Arctis 3, 5 i 7 posiadają najlepsze funkcje starszej wersji Arctis, w tym mikrofon ClearCast z certyfikatem Discord; przetworniki dźwięki S1; opaskę pałąka jak z gogli narciarskich i AirWeave, unikalny materiał na gąbkach słuchawek.

We wszystkich nowych modelach dodano piankę, aby zapewnić jeszcze większy komfort, zaś pałąk w Arctis 7 zmieniono tak, aby przypominał ten z serii Arctis Pro.

Oprócz estetycznych zmian, Arctis 5 i Arctis 7 otrzymają kilka usprawnień technicznych. Scena dźwiękowa została usprawniona, aby współgrać z rozbudowanymi niskimi tonami. Wspomniane modele będą również kompatybilne z systemem DTS Headphone: X v2.0. Osoby, które posiadają starszą wersję Arctis 5 i Arctis 7 poprzez oprogramowanie SteelSeries Engine również otrzymają usprawnienia jakości.

SteelSeries Arctis

Źródło: SteelSeries

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.8
Rated 2.8 out of 5
2.8 out of 5 stars (based on 72 reviews)
Excellent40%
Very good4%
Average2%
Poor1%
Terrible53%