Steam oficjalnie ze zmianami w promocjach gier. Znamy szczegóły

Steam Summer Sale - meme Gaben Bóg
PC

Steam zaktualizował swój regulamin promocji przeznaczony dla deweloperów i wydawców gier. Uwzględniono w nim wiele nowych zasad, które dotyczą zmieniania cen produktów dostępnych do zakupu na wymienionej platformie.

Niedawno informowałem Was o części zasad związanych ze zmianą maksymalnej częstotliwości przeceniania gier i zmieniania ich cen. Valve opublikowało dziś kolejne informacje w tej sprawie na łamach swojej witryny. Poniżej wypisałem najważniejsze z nich:

  • Możesz nałożyć zniżkę z okazji wydania swojego produktu, ale po jej zakończeniu nie będzie można nałożyć kolejnej w ciągu następnych 28 dni.
  • Nie możesz nałożyć zniżki na swój produkt przez 28 dni po zwiększeniu jego ceny w dowolnej walucie.
  • Zniżek nie można nałożyć w ciągu 28 dni od zakończenia ostatniej z wyjątkiem wyprzedaży sezonowych na całym Steam.
  • Zniżki z okazji wydarzeń wyprzedaży sezonowych nie mogą zostać nałożone w ciągu 28 dni od wydania twojego produktu, w ciągu 28 dni od zakończenia ostatniej zniżki lub w ciągu 28 dni od zwiększenia ceny w dowolnej walucie.
  • Nie możesz zmienić ceny swojego produktu, gdy zniżka jest aktywna lub zaplanowana na przyszłość.
  • Nie można obniżyć ceny produktu o więcej niż 90% lub mniej niż 10%.
  • Niestandardowe zniżki muszą trwać przynajmniej przez jeden dzień, ale nie dłużej niż 2 tygodnie.

Ciężko nie ukryć wrażenia, że nowy regulamin promocji ma pozbyć się ewentualnego zawyżania cen przed ewentualną zniżką gry. Trudniej tak samo powinno być osobom, które wydawały swoje produkcje w celu szybkiego przeceniania ich, aby dorobić się na odsprzedaży kart.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie