Valve ułatwia przecenianie gier twórcom. Szykujcie się na częstsze promocje

Valve ułatwia przecenianie gier twórcom. Szykujcie się na częstsze promocje
PC

Gracze kochają nabywać gry, a im mniejsza ich cena, tym lepiej. Steam, jedna z największych platform do grania na PC, zmienia swoją politykę dotyczącą przeceniania produktów w cyfrowym sklepie.

Poprzednio osoby wystawiające swoje produkcje w sklepie Valve mogły przeceniać swoje produkcje co minimum 42 lub 32 dni (w zależności od typu promocji). Na ten moment okres ten został zredukowany do zaledwie 28 dni – informuje gamesindustry.biz.

Warto zaznaczyć, że wyjątkiem od tej reguły są 4 wyprzedaże – letnia, jesienna, zimowa oraz z okazji Nowego Roku Księżycowego. Jest też jeszcze jedna dość ważna zasada, mianowicie nie można zmieniać ceny bazowej danego produktu, gdy aktywna jest przecena. Gra nie może być też przeceniona przez 28 dni po wzroście ceny w dowolnej walucie.

Dzięki temu powinny zostać ukrócone nieuczciwe praktyki sztucznego zawyżania ceny danego produktu, by później go przecenić do wcześniejszego stanu.

Wszelkie zmiany w działaniu platformy Steam opisane w tym tekście powinny mieć korzystny wpływ dla jej użytkowników i twórców. W czystej teorii gracze powinni móc jeszcze częściej kupować gry za korzystniejsze dla nich kwoty, a twórcy dzięki temu powinni móc więcej zarobić. Brzmi jak przepis na obustronne profity.

Swoją drogą, jeśli szukacie dobrych zniżek na gry, to zawsze znajdziecie je w Dziale Promocji. Wejdźcie w link, a przekonacie się sami.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie