Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Tagi: ,

Steam znów to zrobił. Platforma pobiła następny imponujący rekord

Steam to szalenie popularna platforma, która nie przestaje zaskakiwać tym, ilu graczy do siebie przyciąga. Valve zgarnia kolejne osiągnięcie.

W lutym informowaliśmy o przedostatnim rekordzie aktywnych użytkowników na platformie, który wówczas wynosił 26.3 miliona graczy. Następnie Steam zdobył przebił ten wynik i osiągnął w kwietniu wynik na poziomie 26.9 jednocześnie zalogowanych użytkowników. Teraz SteamDB poinformowało, że platforma Valve pobiła kolejny rekord i zatrzymała się na aż 27 384 959 aktywnych graczy.

W ustanowieniu imponującego wyniku z pewnością pomogła trwająca obecnie wyprzedaż. Gracze mogą nabyć tysiące tytułów w niższych cenach, więc nic dziwnego, że chętniej logują się na platformie aby kupować i sprawdzać nabyte przez siebie produkcje. Dodatkowo wpływ na bicie rekordów ma obecna sytuacja pandemiczna. Gracze przebywający na lockdownie mają więcej czasu na granie, a kolejne obostrzenia również służą spędzaniu czasu przy komputerze, a więc między innymi przy grach wideo.

Steam cieszy się niegasnącą popularnością i wątpię, aby wkrótce się to zmieniło. To wciąż wiodąca platforma do grania na PC i nie zanosi się, aby którekolwiek z konkurencyjnych rozwiązań mogło z nią powalczyć. Ani GOG, ani Epic Games Store nie cieszą się aż takim zainteresowaniem.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.9
Rated 2.9 out of 5
2.9 out of 5 stars (based on 79 reviews)
Excellent43%
Very good5%
Average3%
Poor1%
Terrible48%