0 komentarzy

Tagi: ,

Steam przebił kolejną barierę i umacnia swój monopol

Steam przeżywa swoją drugą młodość. Niedawno głośno było o nowym rekordzie, a teraz padł kolejny! Valve ma się z czego cieszyć.

Doprawdy, imponujące liczby znów udowadniają, że platforma Valve ma się bardzo dobrze.

Steam z kolejnym rekordem

3 stycznia 2022 roku napisaliśmy o kolejnym rekordzie w liczbie jednocześnie zalogowanych użytkowników platformy od Valve. Wtedy zanotowano aż  27 942 036 graczy online. Wydawać by się mogło, że tak imponujące statystyki ciężko będzie przebić, ale… wcale tak nie jest.

Jak zanotował na Twitterze profil SteamDB – platforma ponownie została dosłownie zalana użytkownikami. Zgodnie z ich statystykami, było to tym razem aż 28 230 853 osób. Sporo? Jeszcze niecałe 10 mln i będzie liczba ludności Polski. Tak więc owszem – sporo.

Skąd tak wielkie zainteresowanie platformą od Valve? To proste – pandemia znów zaczęła przybierać na sile przez wariant Omicron. Z tego względu spora część graczy pozostała w domach, przy swoich komputerach.

Wiemy też, które tytuły aktualnie cieszą się największą popularnością. Zaskoczenia raczej nie ma, bo królują wszelkie darmowe pozycje multiplayer. Counter-Strike Global Offensive dumnie przyciągnęło przed ekrany aż 881 051 graczy. Na drugim miejscu znajdziemy DOTA 2 (748 270 graczy). Podium zamyka PUBG z liczbą 351 766 graczy.

Teraz zastanawia mnie, czy niedługo znów będziemy pisać o kolejnym rekordzie. No bo przecież próg 29 mln użytkowników to tylko kwestia czasu.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się