Nowe Steam Next Fest ruszyło. Wypróbujcie za darmo setki gier

Steam Next Fest ruszyło! Wypróbujcie setki gier za darmo
Newsy PC

Niemal 900 dem nowych i nadchodzących tytułów dostępne jest na Steam Next Fest. Nowy festiwal umożliwia sprawdzenie wielu ciekawych pozycji.

Od wczoraj na Steam dostępne jest już nowe wydarzenie Next Fest. Jeżeli nie wiecie, czymże jest cykliczny event od Valve, już spieszę z odpowiedzią. Jest to specjalny festiwal, w którego trakcie deweloperzy udostępniają dema swoich (w większości nadchodzących) gier zupełnie za darmo. Gracze mają mniej więcej tydzień na zainstalowanie najciekawszych pozycji i wypróbowanie ich. Oczywiście zdecydowana większość tytułów to pozycje indie, ale wśród nich zda się znaleźć naprawdę sporo perełek.

Jeżeli jesteście ciekawi, co nowego przygotowało dla nas Valve, należy udać się na platformę Steam lub na stronę internetową. Tak jak wspomniałem wcześniej, dostępnych jest naprawdę sporo tytułów. Problemem może więc być limit czasu, bo zaledwie tydzień to naprawdę mało na wypróbowanie wszystkiego. Mimo wszystko warto zainteresować się paroma szczególnie intrygującymi tytułami.

Na co zwrócić uwagę na Steam Next Fest 2023?

Jeżeli o mnie chodzi, jestem miło zaskoczony. Na Steam dostępne są już dema paru gier, które z jakiegoś powodu zwróciły na siebie moją uwagę. Wśród nich muszę wymienić m.in. Dark and Darker, czyli swoiste “Escape From Tarkov w średniowieczu”. W końcu mogę też przetestować Darkest Dungeon II i Operation: Harsh Doorstop. Szczególnie to drugie polecane jest wszystkim entuzjastom FPS-ów, których męczą współczesne modele dystrybucji gier wideo. Do tego mamy też polski horror Paranoid i Meet Your Maker oraz najnowszą wersję dema remake’u kultowego System Shock.

Koniecznie dajcie znać, gdy tylko wyhaczycie coś ciekawego, a tymczasem życzę Wam miłej zabawy.

Swoją drogą – zapewne zastanawiacie się, kiedy wystartuje taka “prawdziwa” wyprzedaż na Steamie. Ta ma być zupełną nowością, bo będzie to wiosenna wyprzedaż. Wedle przecieków ma się rozpocząć 16 marca.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie