Steam - smutny Gaben - PG

Michał Wieczorek

Od najmłodszych lat pasjonat game devu i największy w Polsce fanboy Nintendo. Oprócz tego hobbistycznie kolekcjonuje dużo niepotrzebnych, geekowskich gadżetów. Co drugi weekend student game designu.

3 komentarze

Gry z jednego uniwersum mają więcej graczy niż cały Steam według najświeższych danych

Riot Games pochwaliło się na Twitterze niebyle jakim wyczynem. W październiku produkcje z uniwersum League of Legends zdobyły aż 180 mln graczy. To więcej niż posiada platforma Steam według statystyk zgromadzonych w 2020 roku.

Choć LoL zadebiutował w świecie gier 12 lat temu, gra nie traci na popularności, a wręcz przeciwnie. Na przestrzeni lat produkcja Riotu zmieniła się praktycznie nie do poznania, m.in. przez masę nowej zawartości, a także aktualizację graficzną, która miała miejsce kilka sezonów temu. Jak widać, coraz więcej graczy przybywa, by odwiedzić świat Runeterry.

Dziękujemy naszej globalnej społeczności za pomoc w osiągnięciu nowych wyżyn przez Runeterrę! 180 milionów graczy w październiku i wciąż rośnie!

Według danych opublikowanych w styczniu, w 2020 roku każdego miesiąca z platformy Steam korzystało 120 mln aktywnych użytkowników. Na ten moment Valve nie podzieliło się świeższymi statystykami, lecz zainteresowanie sklepem Gabe’a Newella musiałoby wzrosnąć w ciągu 4 kwartałów o ponad 50%, aby przebić wynik League of Legends. Licząc się nawet z trwającą pandemią taki skok w zasadzie nie jest możliwy.

A Wy przyczyniliście się do tego świetnego wyniku LoL-a? Być może ominęła Was wieść, że niebawem na Netflixa wlecą pierwsze odcinki serialu animowanego opowiadającego o historii Vi i Jinx. Więcej na ten temat możecie przeczytać w tym miejscu.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.8
Rated 2.8 out of 5
2.8 out of 5 stars (based on 72 reviews)
Excellent40%
Very good4%
Average2%
Poor1%
Terrible53%