Popularny emulator oficjalnie na Steam. A to niespodzianka

Steam - najpopularniejsza karta graficzna wśród graczy jest stareńka
Newsy PC

Emulator Dolphin opierający się na umożliwieniu odpalania software’u z Wii i GameCube trafi oficjalnie na Steam. Gracze są mocno zaskoczeni.

Gry z Nintendo na Steam? To możliwe i to w zasadzie od dłuższego czasu. Przenośny Steam Deck jest dość mocno konfigurowalnym urządzeniem, które pozwala na sporo. W tym także na emulację gier. Finalnie niektórzy wykorzystują konsolę do odpalania gier z Nintendo Switch. Niedługo jednak w sklepie Steam oficjalnie pojawi się emulator Dolphin. Osobiście nie zdziwiłbym się, gdyby szybko został zablokowany.

Emulator Dolphin jest popularny wśród entuzjastów gier z Wii oraz GameCube. Teraz na stronie twórców pojawił się wpis, który przekierowuje nas do… sklepu Steam. Tam znajdziemy kartę emulatora, który będzie można w pełni legalnie pobrać na platformie Valve. Wielu graczy zastanawia się, jakim cudem ktokolwiek to dopuścił, ale samo w sobie nie jest to dziwne. Emulatory, jako programy stricte, nie są nielegalne. Nielegalne jest odpalanie za ich pomocą pirackich kopii gier lub innego oprogramowania. To już leży w gestii użytkownika.

Mamy przyjemność ogłosić nasz wielki eksperyment – Dolphin trafia na Steam! Strona naszego sklepu jest już aktywna […]. Jednakże, ze względu na sposób działania platformy, nie będziesz mógł jeszcze pobrać emulatora przez Steam. Zachęcamy do wpisania się na listę życzeń, aby zostać powiadomionym, gdy Dolphin będzie dostępny do pobrania na Steam!

– chwalą się twórcy

Twórcy oczywiście przestrzegają przed korzystaniem z emulatora w sposób “nieodpowiedni”. Twórcy proszą o to, aby każdy, kto zdecyduje się korzystać z emulacji, posiadał oryginalną kopię danej produkcji. Dzięki temu możemy liczyć na wsparcie wysokiej rozdzielczości full HD, kompatybilności z myszką i klawiaturą czy nawet grą przez sieć. Ja jednak zgaduję, że radość może nie trwać długo, bo Nintendo z pewnością już teraz przygląda się sprawie. Wcale nie zdziwiłbym się, gdyby korporacja zamierzała zablokować to oprogramowanie.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie