Nowy Steam Deck OLED zapowiedziany. Na taki handheld czekał świat

Steam Deck OLED
Newsy PC

Valve nie zwlekało i zapowiedziało konsolę Steam Deck w wersji OLED. Co najważniejsze, odświeżony sprzęt będzie mieć nie tylko lepszy ekran. Firma postanowiła ulepszyć baterię, podrasować wydajność i zmienić dostępne wersje wbudowanej pamięci. Okazuje się, że nowy handheld wprost idealnie rozprawi się z bolączkami poprzednika. Co ważne, cena jest zaskakująco rozsądna!

Steam Deck OLED zaskakuje – pozytywnie!

Steam Deck okazał się strzałem w dziesiątkę. Konsola przenośna udająca PC pozwala na dostęp do naszych gier, gdziekolwiek się znajdziemy, jest całkiem mocna i nie kosztuje wiele. Od oryginalnej premiery minęło jednak trochę czasu, dlatego Valve postanowiło odświeżyć swój sprzęt. Co najlepsze, zrobiło to w absolutnie genialny sposób. Oto co przyniesie nowa wersja handheldu.

Steam Deck OLED (jak nazwa wskazuje) będzie wyposażony w nowy ekran OLED ze znacznie lepszą jasnością i kontrastem. Zwiększeniu ulegnie wielkość (7,4 zamiast 7 cali), taka sama pozostanie natomiast rozdzielczość (1280 na 800p). To jednak nie koniec nowości. Będzie większa bateria (50W) i nieco mniejszy procesor wykonany w procesie technologicznym 6 nm, choć nadal wydajniejszy. Dzięki tym zmiano Deck ma pozwalać na od 3 do 12 godzin rozgrywki (wzrost wydajności baterii od 30 do 50%). Nie zabraknie też obsługi HDR i WiFi 6.

Na koniec najlepsze, czyli cena. Nowa konsola Valve będzie dostępna w dwóch wariantach. Za model z pamięcią 512GB zapłacimy 2599 zł, a za wersję 1 TB 3099 zł. To naprawdę świetna opcja, biorąc pod uwagę, że cena wersji 512 GB niejako zmalała względem oryginalnej edycji z LCD. Od kiedy dostępny będzie Steam Deck OLED? Zamówienia w Polsce będzie można składać od 16 listopada od godziny 19:00. Przyznam, że czuję się zachęcony!

Dawid Szafraniak
O autorze

Dawid Szafraniak

Redaktor
Pierwsze growe szlify zbierał jeszcze w erze PS1, aby później zapoznawać się z kolejnymi wcieleniami japońskiej konsoli, skosztować Xboksa i Switcha. Ostatecznie najbardziej lubi PC, a ostatnio nawet i granie w chmurze. Królują u niego FPS-y, gry akcji nieczęsto górujące nad filmami i tytuły wyścigowe, które podobno #nikogo. Święta Trójca gamingu? Pierwsze Modern Warfare, seria Mass Effect i Uncharted. Bez tego nic nie miałoby sensu. Poza grami lubi planować kolejne podróże i chwytać za aparat fotograficzny podczas meczów piłki nożnej.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie