Steam Deck - zdjęcie urządzenia

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Tagi: ,

Gry z Game Passa na Steam Deck? Żaden problem! Szef Xbox chwali sprzęt

Phil Spencer miał okazję potestować Steam Deck przez dłuższą chwilę. Szef Xbox pochwalił urządzenie i wspomniał o działaniu gier z xCloud.

Przenośny PeCet od Valve zdobył ogromne zainteresowanie wśród graczy. Producent rozpoczął promowanie swojego ciekawego urządzenia i fani handheldowej rozgrywki wyczekują premiery. Ta jest odległa o parę ładnych miesięcy, ale do tego czasu nie zabraknie świeżych wieści o Decku.

Szef Xbox, Phil Spencer, miał okazję zapoznać się ze sprzętem. Grał na nim przez tydzień i twierdzi, że to bardzo solidny handheld. Co więcej, Spencer miał okazję sprawdzić produkcje z Game Passa działające przez xCloud i te rzekomo radzą sobie przyzwoicie.

Byłem w Valve w tym tygodniu i rozmawiałem ze Scottem, Erikiem oraz Gabe’em o Steam Deck. Po używaniu mojego (egzemplarza – red. ) przez większość tygodnia mogę powiedzieć, że to naprawdę fajne urządzenie. Gry są ze mną w podróży, rozmiar ekranu, sterowanie – wszystko jest świetne. W Halo i Age (of Empires – red. ) gra się świetnie, xCloud działa dobrze.

– napisał Phil Spencer na Twitterze

Nie do końca wiadomo, jak Phil Spencer uruchomił gry z xCloud na Steam Deck. Być może urządzenie posiada zaimplementowaną przeglądarkę, za pośrednictwem której uruchomiono funkcję. Szef Xbox mógł również zainstalować na Decku system Windows, co teoretycznie nie powinno być problemem.

Niemniej jeśli chcecie używać Decka do rozgrywki przez Game Passa, chyba możecie spać spokojnie. Jeśli Phil Spencer komentuje działanie xCloud, najwyraźniej wszystko działa w porządku.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się