Steam ma nową funkcję, dzięki której szybko podejrzymy, co teraz jest najpopularniejsze

Steam ma nową funkcję gromadzącą ważne informacje na bieżąco
Newsy PC

Nowe rzeczy na Steam to zawsze miły dodatek. Platforma od Valve doczekała się nowej podstrony, na której prezentuje najważniejsze dane w czasie rzeczywistym.

Steam to, rzecz jasna, najpopularniejsza platforma do gier. Ma jednak mnóstwo funkcji społecznościowych i sposobów na spędzanie czasu w inny sposób niż wyłącznie granie. Teraz wszelcy fani danych, statystyk i innych tego typu rzeczy mogą z radością udać się na nową podstronę. Zasięgną tam nieco informacji na temat obecnie najpopularniejszych aplikacji na platformie.

Do tej pory wszelkie informacje o najpopularniejszych grach czy największych premierach mieliśmy na podstronie Stats. Teraz się to jednak zmieniło, gdyż Valve wyposażyło swój flagowy program o panel Charts. Nowość zastąpi wspomniane statystyki, choć pozornie polega na tym samym, prezentuje o wiele więcej dokładniejszych danych.

Dziś uruchamiamy Steam Charts, nową sekcję Steam, która jest poświęcona pokazywaniu najczęściej granych i najlepiej sprzedających się gier na Steamie. Włączając w to liczby w czasie rzeczywistym. Strona Charts zastępuje Steam Stats jako pojedynczy przegląd tego, co jest popularne na Steamie, niezależnie od tego, czy jest to w czasie rzeczywistym, według tygodnia, czy nawet miesiąca. Steam Charts gromadzi również liczby bardziej szczegółowo, aby umożliwić pełniejszy obraz tego, jakimi grami ekscytują się gracze.

– wyjaśnia Steam

Także po udaniu się na tę stronę, mamy na samej górze kompletny wgląd w całkowitą liczbę graczy zalogowanych na platformie w ostatnim czasie i aktualnie. Olbrzymim dodatkiem jest śledzenie najpopularniejszych pozycji w czasie rzeczywistym. Znajdziemy tam najlepiej sprzedające się gry i te najbardziej ogrywane, a także ostatnie hity w podziale na tydzień lub miesiąc. Co ciekawe, całość nazywa się dokładnie tak jak nieoficjalna strona gromadząca szczegółowe dane na temat wszystkich dostępnych w serwisie gier i aplikacji.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie