Gry Blizzarda trafiają na Steam. Przoduje im Overwatch 2

Steam doczekał się gier Blizzarda. Przoduje im Overwatch 2
Newsy PC

Piekło zamarzło? Kolejny wielki wydawca postanowił skorzystać z dobrodziejstw Steam. Gry Blizzarda mają coraz częściej debiutować na platformie.

To z pewnością dość nieoczekiwane wydarzenie. Blizzard już dawno temu “obraził się” na inne platformy dystrybucji cyfrowej. Firma od lat rozwija Battle.net, który ma PeCetową ekskluzywność na wiele ich tytułów. Diablo IV, World of Warcraft, StarCraft II, a do niedawna nawet i najnowsze części Call of Duty dostępne są wyłącznie tam. Teraz już tak nie ma, a fani platformy Valve mogą kupować (lub pobierać) gry od Blizza na Steam.

Najpierw powrócił Ubisoft ze sporym zestawem gier, a teraz pora na Blizzarda. Debiutom na Steam przoduje Overwatch 2, który trafi tam już 10 sierpnia. Gra otrzymała swoją kartę, więc możecie się z nią zapoznać pod tym adresem. Naturalnie tytuł tam również będzie dostępny w formie free-to-play (z opcjonalnymi mikropłatnościami).

Blizzard wraz z Overwatch 2 debiutuje na Steam

Blizzard jest chyba jedną z ostatnich firm, których moglibyśmy spodziewać się na Steam. Ich Battle.net jest co prawda niejako konkurencją, ale działającą w zasadach zupełnie innej kategorii. Zadebiutował po raz pierwszy w 1996 roku, czyli dużo wcześniej od platformy Valve. Dlatego też chyba mało kto liczył na to, że Blizz kiedyś pojawi się na “maszynie parowej”. Jako główny powód niespodziewanego debiutu firma podaje chęć “łamania barier” i promowanie “gamingu dla każdego”. W praktyce jednak czuję tu pewne chęci do pokazania, że Microsoft przejmując Activision Blizzard, wcale nie zamierza zabierać wszystkich gier producenta i wydawcy z innych konsol czy platform.

Chociaż Battle.net pozostaje dla nas priorytetem teraz i w przyszłości, słyszeliśmy, że gracze chcą mieć możliwość wyboru Steam dla wybranych naszych gier. Cieszymy się, że możemy współpracować z Valve, aby tak się stało.

– powiedział Mike Ybarra, prezes Blizzarda

Solą w oku może niestety być fakt, że taki OW2 wymagać będzie do działania również konta na Battle.net i zainstalowanej aplikacji. Jego wersja na Steam to nie tylko sposób na promowanie gry; tytuł posiadać ma wsparcie dla osiągnięć, listy znajomych, a także i cross-play z graczami z Battle.net. Na razie nie wiemy, które kolejne gry wydawcy trafią na platformę Valve, ale firma chce udzielić “więcej informacji o potencjalnych innych grach, które pojawią się na platformie, gdy nadejdzie odpowiedni czas”.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie