Znalazł na strychu stary pad do Nintendo. Zarobił na nim sporo kasy!

stary pad N64
Newsy Retro

Liam Clousdale znalazł na strychu stary pad od konsoli Nintendo 64. Okazało się, że kawałek plastiku to prawdziwy unikat. Jego posiadacz zarobił w ten sposób niezłą kasę, a to wszystko przez zupełny przypadek!

Na pewno wielu z nas ma w piwnicy lub na strychu schowane pudła ze starymi gadżetami. Warto je przejrzeć i sprawdzić, czy aby na pewno nie kryją się tam niezłe perełki. Takie coś miało miejsce w domu Liama Clousdale’a z Wielkiej Brytanii. Znalazł on bowiem stary pad od Nintendo 64 wyprodukowany przez Foxdata w latach 90.

Zobacz też: Dziwne akcesoria dla graczy

Kontroler należał do limitowanej edycji, w ramach której ukazały się warianty Desert Storm, Red Rain, Purple Forest i Chrome Leopard — to ten ostatni znalazł się w jego posiadaniu, gdy swego czasu zażyczył sobie kontroler na urodziny. Wówczas chciał wyróżniać się z tłumu podczas wspólnej rozgrywki ze znajomymi.

Jeden ze znajomych Liama zauważył, że pady od Foxdata osiągają duże kwoty na aukcjach. Posiadacz kontrolera postanowił go sprzedać, zarabiając tym samym około 1 tysiąc funtów brytyjskich. Taki stary pad to istny unikat — firma Foxdata wyprodukowała ich łącznie 800 sztuk, a biorąc pod uwagę 4 wersje, każdej z nich powstało około 200.

Warto wybrać się zatem na jakiś targ staroci, lub sprawdzić własne zasoby w domu. Kto wie, może gdzieś kryją się limitowane edycje gier, sprzętu czy innych gadżetów!

Dawid Szafraniak
O autorze

Dawid Szafraniak

Redaktor
Pierwsze growe szlify zbierał jeszcze w erze PS1, aby później zapoznawać się z kolejnymi wcieleniami japońskiej konsoli, skosztować Xboksa i Switcha. Ostatecznie najbardziej lubi PC, a ostatnio nawet i granie w chmurze. Królują u niego FPS-y, gry akcji nieczęsto górujące nad filmami i tytuły wyścigowe, które podobno #nikogo. Święta Trójca gamingu? Pierwsze Modern Warfare, seria Mass Effect i Uncharted. Bez tego nic nie miałoby sensu. Poza grami lubi planować kolejne podróże i chwytać za aparat fotograficzny podczas meczów piłki nożnej.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie