Premiera Starfield jeszcze w tym roku? Insider ma ciekawe wieści

0 komentarzy

Insider twierdzi, że Starfield od Bethesdy ma zadebiutować jeszcze w tym roku. Jego informacje pasują do reguł, które stosuje słynne studio.

Przejęcie Bethesdy przez Microsoft sporo namiesza na rynku gamingowym. Najnowsze gry studia z całą pewnością trafią do Game Passa, a niektóre zapewne będą tytułami ekskluzywnymi dla Xbox Series i PC.

Taki los może spotkać też bardzo odległe TES VI i nieco bliższe debiutu Starfield. Ten drugi tytuł teoretycznie nie ma daty premiery, ale jeden ze słynnych insiderów – Rand al Thor – ma inną, ciekawą opinię. Mężczyzna twierdzi, że kosmiczny sandbox miałby ukazać się jeszcze przed końcem 2021 roku.

Naprawdę myślę, że pod koniec roku Ubisoft dołączy do Game Passa i za 15 dolarów na miesiąc będziesz mieć dostęp do wszystkich gier Microsoftu wraz z Halo Infinite i Starfield i wszystkich tytułów z usługi.

– mówi Rand al Thor w podcaście

Słowa insidera brzmią tak, jakby podał powyższą informację przypadkowo. Zupełnie jak gdyby data premiery wspomnianej produkcji była czymś oczywistym i wiedział o niej od bardzo dawna.

Na pierwszy rzut oka tak szybkie wydanie gry, o której wiadomo bardzo niewiele wydaje się być bardzo mało prawdopodobne, wręcz abstrakcyjne. Warto jednak przypomnieć sobie, jak działają zapowiedzi Bethesdy.

Jak słusznie zauważyli użytkownicy RedditaFallout 4 zadebiutował pięć miesięcy od czasu pierwszego pokazu. Wcześniej o grze słyszeliśmy jedynie plotki i wiedzieliśmy, że powstaje. Sam Todd Howard tłumaczył kiedyś, że Bethesda preferuje wydawanie gier niedługo po prezentacji.

Czysto teoretycznie – gdyby Starfield zostało zaprezentowane w wakacje w trakcie wirtualnej konferencji, to mogłoby ukazać się jeszcze zimą tego roku. Słowa insidera są więc całkiem prawdopodobne.

Niemniej są to niepotwierdzone informacje, ale biorąc pod uwagę skalę niedawnych przecieków możemy być pewni, że nowa marka Bethesdy nie jest bardzo daleka od debiutu.

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.
Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się