Starfield otrzyma wsparcie dla DLSS już w przyszłym tygodniu

Starfield
Newsy PC

Wkrótce gra Starfield od Bethesdy otrzyma niezwykle wyczekiwaną funkcję. Chodzi o wsparcie dla DLSS, czyli zaawansowanej technologii od firmy NVIDIA. Dzięki temu pecetowi gracze będą mogli zyskać sporo dodatkowych klatek obrazu na sekundę. Wielka szkoda, że opcja ta nie była dostępna od dnia premiery, ale cóż. Lepiej późno, niż wcale!

Starfield otrzyma obsługę DLSS od NVIDII

Gracze od momentu premiery byli niezadowoleni z faktu, że gra nie obsługuje DLSS. Zaawansowana technologia generowania klatek obrazu pozwala znacząco zwiększyć płynność gry. W ten sposób nawet korzystając z tego samego sprzętu, możemy zyskać więcej klatek bez wpływania na jakość obrazu. Od początku dostępna była tylko funkcja od AMD, jednak wkrótce DLSS również pojawi się w opcjach gry.

Stosowna opcja ma być dostępna już w przyszłym tygodniu. Wraz z nią do gry trafić ma również możliwość kalibracji wyświetlania obrazu HDR i kilku innych parametrów. Co ciekawe, DLSS pojawił się w Starfield nieoficjalnie krótko po premierze. Stosowna „łatka” stała się dostępna dzięki modom, które stworzyli fani. Cóż, skoro deweloper nie dowiózł, konieczne było wzięcie sprawy we własne ręce.

Graczu, kup sobie Xbox Series X w dobrej cenie!

Warto zaznaczyć, że od premiery gracze sugerowali, że brak DLSS wynika ze współpracy Bethesdy z AMD. To intrygujące, tym bardziej że firma AMD absolutnie zaprzeczała tym doniesieniom. Niemniej dziwi fakt, że tak popularna i świetnie działająca technologia nie była dostępna od dnia premiery. Teraz na szczęście sytuacja ulegnie zmianie, tak samo, jak licznik klatek podczas rozgrywki. Zasobożernej rozgrywki, warto zaznaczyć.

Dawid Szafraniak
O autorze

Dawid Szafraniak

Redaktor
Pierwsze growe szlify zbierał jeszcze w erze PS1, aby później zapoznawać się z kolejnymi wcieleniami japońskiej konsoli, skosztować Xboksa i Switcha. Ostatecznie najbardziej lubi PC, a ostatnio nawet i granie w chmurze. Królują u niego FPS-y, gry akcji nieczęsto górujące nad filmami i tytuły wyścigowe, które podobno #nikogo. Święta Trójca gamingu? Pierwsze Modern Warfare, seria Mass Effect i Uncharted. Bez tego nic nie miałoby sensu. Poza grami lubi planować kolejne podróże i chwytać za aparat fotograficzny podczas meczów piłki nożnej.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie