Steam zdradził datę premiery Star Wars Jedi: Ocalały. Znamy też wymagania i datę pokazu

Star Wars Jedi: Ocalały to singleplayer, a gracze i tak cierpią przez serwery
Newsy PC PS5 Xbox Series

Steam przez przypadek „wsypał” EA. Przez krótki czas mogliśmy zapoznać się z datą premiery i wymaganiami systemowymi Star Wars Jedi: Ocalały.

Wielka tajemnica daty wydania Star Wars Jedi: Survivor nie jest już tajemnicą. A przynajmniej teoretycznie, bo nowe informacje pochodzą od dość zaufanego źródła. Ktoś się pospieszył i nowe informacje w sprawie gry widoczne były na karcie Steam produkcji. Do tej pory zostały już jednak usunięte.

Star Wars Jedi: Ocalały – data premiery, wymagania PC

Najwyraźniej komuś było śpieszno do poinformowania graczy o dacie premiery i inych szczegółach związanych ze Star Wars Jedi: Ocalały. Zupełnie odświeżona karta na Steam pojawiła się na krótki moment, ale zaraz zniknęła. Klasycznie muszę tutaj wstawić fragment o tym, że „w internecie nic nie ginie” i oczywiście wszystkie te informacje są wciąż dostępne.

Do tej pory przecieki wskazywały na marzec 2023 jako potencjalny miesiąc wydania nowej gry od Respawn Entertainment. Dzięki zaktualizowanej karcie na Steam wiemy, że tytuł ukazać ma się 16 marca 2023 roku. Oprócz niej dowiedzieliśmy się także nieco bardziej szczegółowo o samej historii.

Nie będąc już Padawanem, Cal doszedł do siebie i wyrósł na potężnego Rycerza Jedi. Niosąc ze sobą wspomnienia i oczekiwania Zakonu Jedi, jego krucjata przeciwko Imperium stała się jeszcze bardziej niebezpieczna. Mroczne czasy zbliżają się, a z wrogami nowymi i znajomymi otaczającymi go, Cal będzie musiał zdecydować, jak daleko jest gotów się posunąć, by ocalić tych, którzy są mu najbliżsi.

– głosiła karta na Steam

Twórcy poinformowali także o „kinowej walce” i nowościach w postaci dodatkowych mocy, umiejętności oraz technik walki mieczem świetlnym. Zwiedzimy znane i nowe planety, na których znajdziemy „więcej do odkrycia poza utartymi szlakami, a gracze, którzy wyruszą poza horyzont, znajdą ukryte nagrody”. Pojawiły się również wzmianki o edycji Deluxe i bonusach pre-orderowych.

No i klasycznie – obiecane wymagania sprzętowe na PC. Nie są może szalenie wysokie, ale widać, że EA wyraźnie mierzy w next-gen.

Minimalne wymagania:

System operacyjny: Windows 10 64-bit
Procesor: 4 rdzenie / 8 wątków | Intel Core i7-7700 | Ryzen 5 1400
Pamięć: 8 GB RAM
Grafika: 8 GB VRAM | GTX 1070 | Radeon RX 580
DirectX: Wersja 12
Pamięć masowa: 130 GB dostępnej przestrzeni

Rekomendowane wymagania sprzętowe Star Wars Jedi: Ocalały:

OS: Windows 10 64-bit.
Procesor: 4 rdzenie / 8 wątków | Intel Core i5 11600K | Ryzen 5 5600X
Pamięć: 16 GB RAM
Grafika: 8GB VRAM | RTX2070 | RX 6700 XT
DirectX: Wersja 12
Pamięć masowa: 130 GB dostępnej przestrzeni

Tytuł z pewnością zostanie zaprezentowany na The Game Awards 2022 (w nocy 9 grudnia), o czym poinformował sam host wydarzenia, Geoff Keighley. Zapewne wtedy poznamy wszystkie te informacje oficjalnie, a także ruszą pre-ordery.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie