Star Wars: Battlefront jednak w rozdzielczości 900p na PlayStation 4?

Przedstawiciel Electronic Arts przekonywał przed targami E3, że są to informacje wyssane z palca. A co można powiedzieć po imprezie w Los Angeles?

Podczas czerwcowych targów E3 mogliśmy zobaczyć gameplay z Star Wars: Battlefront, który został zarejestrowany na konsoli PlayStation 4. Za filmik wzięli się eksperci z Digital Foundry, postanawiając sprawdzić, jak to naprawdę jest z tą rozdzielczością oraz płynnością gry.

Na początek trzeba jednak zaznaczyć, że pokazane w Los Angeles Star Wars: Battlefront to wczesna wersja gry, więc wszystko może jeszcze ulec poprawie. A jak jest teraz?

Według DF materiał przedstawiony na E3 to prawdziwe, wiarygodne spojrzenie na rozgrywkę z konsoli. Jeśli chodzi o jakość wyświetlanego obrazu, mamy tutaj coś na poziomie Battlefielda 4 i Hardline. Eksperci wskazują, że Star Wars: Battlefront  w wersji PS4 działa w natywnym 1600×900, z wygładzaniem krawędzi w post-processingu.

W przypadku płynności, Battlefront również stoi blisko Battlefielda 4 na PS4. Z analizy Digital Foundry wynika, że aktualnie możemy liczyć na 40 do 50 fps-ów animacji.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.