Gracz znalazł działającą kopię anulowanego Star Wars: Battlefront III na PSP. Prawdziwy Święty Graal

SW Battlefront III na PSP 1
Newsy

A to dopiero odkrycie! Star Wars: Battlefront III na PSP faktycznie powstawało, a jeden z graczy ma na to dowód. I to działający!

Niedawno pisaliśmy o dostępnym w sieci godzinnym gameplayu z anulowanego Half-Life od Arkane, a tu taka niespodzianka… O trzeciej części cyklu Battlefront (tego pierwszego, nie „nowożytnego”) było wiadomo od dawna. Gra rzeczywiście niegdyś powstawała i miała zostać wydana na PSP. Niestety, prace zawieszono i graczom nie było dane poznać trzeciej części genialnej serii wieloosobowych strzelanek.

Battlefront III zostało anulowane, a zamiast tej gry, właściciele PSP musieli zadowolić się Elite Squadron. Raczej nikt nie spodziewał się, że prace były w tak zaawansowanym stadium, że przeprowadzano nawet testy tytułu. Jakby tego było mało – jeden z graczy wciąż trzyma u siebie kopię produkcji. Jak ją zdobył?

Lucas Arts było klientem krewnego mojego narzeczonego w tamtych czasach, a on miał okazję przetestować wiele gier, jedną z nich był Star Wars: Battlefront III po tym, jak został anulowany, a wszystkie zasoby były zbierane, aby wysłać je z powrotem do Skywalker Ranch [miejsca pracy George’a Lucasa – dop. red.], jeden z kartonów testowych dla wersji PSP został porzucony. Ponieważ [narzeczony – dop. red.] był młody, nie myślał o tym zbyt wiele i zabrał go do domu, przetestował, a bitwy AI, CTF i Conquest działały bez zarzutu.

– wyjaśnia na Reddicie użytkowniczka MissFeepit w swoim poście

Święty Graal gamingu

Później narzeczony Redditorki znalazł tę grę i postanowił poszukać innych kopii na internetowych aukcjach. Tych jednak nigdzie nie było, co mogłoby znaczyć, iż jest on jedynym posiadaczem gry. Teoretycznie jest to bezcenne znalezisko – tytuł nigdy się nie ukazał, a mężczyzna dysponuje jedyną istniejącą kopią, która do tego działa i można na niej grać. Choć MissFeepit zastanawia się nad wartością gry, inni internauci proszą ich o zgranie danych ku potomności. Być może mogłyby trafić do jakiegoś internetowego archiwum?

W poście zamieszczono również parę zdjęć zarówno płyty, jak i samej gry. Znajdziecie je poniżej.

Źródło: Reddit
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie