Anulowany Star Wars: Battlefront III to nieustanna akcja. Nowy gameplay

Anulowany Star Wars: Battlefront III to nieustanna akcja. Nowy gameplay
Filmiki z gier Newsy PC

Coś dla fanów Gwiezdnych Wojen.

YouTube’r skrywający się za pseudonimem FuZaH opublikował kolejny fragment rozgrywki z anulowanego Star Wars: Battlefront III. Tym razem możemy spojrzeć na niemal sześć minut strzelania podczas jednej z misji.

Choć dźwięk nagrania jest totalnie pomieszany i lepiej go przyciszyć, fani Gwiezdnych Wojen i tak powinni kliknąć Play.

Star Wars: Battlefront III mogło być naprawdę niezłą produkcją, lecz niestety tytuł nigdy nie ujrzał światła dziennego i podzielił los wielu innych tytułów wyrzuconych do kosza.

Gra była swego czasu tworzona przez studio Free Radical Design i widzieliśmy już kilka materiałów prezentujących nieukończony produkt, które również przypominamy pod najnowszym wideo.

Misja treningowa ze Star Wars: Battlefront III, w które nigdy nie zagrasz

Gameplay został wrzucony na YouTube przez użytkownika FuZaH, który zaznacza, że osobiście nie posiada kodu źródłowego, który pozwoliłby samodzielnie zagrać w ten fragment skasowanej gry. Szkoda, lecz może kiedyś do sieci wypłynie coś więcej…

Przypominamy również, że były spore szanse na dokończenie Star Wars: Battlefront III przez fanów, którzy chcieli udostępnić grę za darmo na Steam. Skończyło się jak zwykle, czyli blokadą projektu przez firmę posiadającą prawa do tytułu. Całą historię niedoszłego remake’u przypominamy zaraz pod nowymi filmikami:

Star Wars: Battlefront III dokończony przez fanów? EA tego nie przepuści

Star Wars: Battlefront III nigdy nie zostało ukończone, choć spora część gry została już nakreślona przez deweloperów. Produkcja – przemianowana na Galaxy in Turmoil – miała jednak szansę ujrzeć światło dzienne za sprawą fanów, lecz jak się teraz okazuje, były to nadzieje płonne.

Jeszcze na początku czerwca informowaliśmy, że Galaxy in Turmoil – będący wskrzeszeniem Star Wars: Battlefront III – zostanie udostępnione za darmo na platformieSteam. Już wówczas zastanawiające było to, że biorące się za prace Frontwire Studios nie posiada praw do marki Star Wars. Te należą obecnie do koncernu Disney. Zespół Frontwire również miał wątpliwości odnośnie legalności swojej produkcji, lecz Valve uznało, że sytuacja jest czysta i nie ma się czego obawiać.

Tytuł od Frontwire miał zostać napędzony przez Unreal Engine 4. Planowano kampanię fabularną dla pojedynczego gracza oraz tryb multiplayer dla 64 graczy. Mieliśmy walczyć nie tylko na ziemi, ale i w powietrzu.

Bajka się jednak skończyła…

Frontwire Studios otrzymało stosowne pismo, w którym poproszono małego dewelopera o zaprzestanie prac nad Galaxy in Turmoil. Twórcy niedoszłego tytułu komunikowali się ponoć w tej sprawie z Lucasfilm, gdzie usłyszeli, że problemem nie do przeskoczenia jest Electronic Arts, które zapewniło sobie wyłączność na nadchodzące produkcje z uniwersum Star Wars. W takiej sytuacji Frontwire zostało postawione pod ścianą – albo anulujecie swój projekt, albo będzie proces. Twórcy Galaxy in Turmoil nie mają ochoty ciągać się po sądach i kapitulują. Na szczęście, ich praca nie pójdzie na marne.

Frontwire Studios postanowiło bowiem kontynuować prace, tyle że nie pod marką Star Wars. Tytuł zostanie przeniesiony zatem do innego uniwersum i nadal ma oferować multiplayer dla 64 osób, kampanię fabularną oraz kosmiczne klimaty. Czekamy zatem na szczegóły, a póki co mamy pod ręką sporo innych ciekawych gier traktujących o Gwiezdnych Wojnach.

Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie