11 map i kampania fabularna. Nowy zwiastun

Plus opisy miejscówek.

Electronic Arts prezentuje świeżutki zwiastun nadchodzącego Star Wars: Battlefront II. Możemy zobaczyć kwintesencję rozgrywki, czyli 11 map multiplayer, które otrzymamy w trybie Galaktycznego Szturmu już w dniu premiery. Spotkają się na nich dwa dwudziestoosobowe zespoły, a każda lokacja zapewni nam inne cele do wypełnienia.

Poniższy zwiastun to jednak nie tylko multiplayer. Star Wars: Battlefront II, w odróżnieniu od poprzednika, będzie wyposażony w kampanie fabularną dla jednego gracza, którą przedstawiono pod koniec filmiku.

10 premier gier w nowym tygodniu. Polski cyberpunk, sportowe emocje, zaskakująca zręcznościówka…

Jeśli będziecie chcieli pobawić się w nowe Gwiezdne Wojny na PC, sprawdźcie koniecznie, czy Wasz komputer poradzi sobie z uciągnięciem tytułu. Wymagania sprzętowe publikowaliśmy w tej wiadomości.

W trybie wieloosobowym Star Wars: Battlefront II pojawią się wszystkie trzy kinowe ery sagi Star Wars. Poniżej opisy map, które opublikowano na oficjalnej stronie Electronic Arts.

Mapy z ery prequeli

Star Wars: Battlefront II

Kamino

Fale Kamino rozbijają się o brzeg sztucznej wyspy pod smukłymi platformami centrum klonowania, zaś armie droidów bojowych przypuszczają na nią szturm. Ich cel jest prosty: uniemożliwić Republice dalszą produkcję klonów. Agresorzy przedzierają się przez kręte drogi i laboratoria, włamując się do systemów komputerowych i niszcząc struktury obronne, by dotrzeć do swojego ostatecznego celu: rdzenia fuzyjnego. Wojska klonów będą musiały wykorzystać cały swój spryt i umiejętności, by ich powstrzymać.

Kashyyyk

Na Kashyyku armia separatystów szturmuje wybrzeże, przeprowadzając potężny desant. Piechota wychodzi na brzeg w eskorcie latających droidów-sępów i potężnych czołgów AAT. Przeciw nim stają wojownicy wookieech i okopani za pojazdami bojowymi typu Juggernaut żołnierze-klony broniący uziemionego krążownika. Najeźdźcy z wybrzeża przechodzą wzdłuż dwóch potężnych MTT i przebijają się przez linie Republiki, pragnąc zniszczyć wrogi okręt.

Theed

Theed mieliście już okazję zobaczyć podczas transmisji na żywo z imprezy EA PLAY, na której ujawniliśmy, że gra jest w produkcji. Jest to trzyetapowy szturm na stolicę Naboo. Drużyny droidów chronią olbrzymi MTT zmierzający powoli do pałacu królewskiego. Myśliwce N-1 wyją nad głowami walczących, a maszyny kroczące AT-RT krążą po ulicach, o kontrolę nad którymi walczą siły Separatystów i Republiki. Gdy wrota pałacu zostają otwarte, w środku rozpoczyna się walka w zwarciu. Siła ognia, jaką dysponują superdroidy bojowe B2 oraz żołnierze-klony skokowi, potęguje wszechobecny chaos.

Mapy z ery oryginalnej trylogii

Druga Gwiazda Śmierci

Wokół szaleje Bitwa o Endor, a korweta CR90 Sojuszu traci sterowność i rozbija się w otwartym hangarze potężnej Gwiazdy Śmierci. Ocalali rebelianci muszą przedrzeć się przez siły wroga i szybko znaleźć inny okręt, by uciec, nim ogromna stacja kosmiczna eksploduje! By to zrobić, wyłączają promień ściągający i rozbrajają okoliczne systemy obronne, by w końcu ukraść prom i uciec na dobre. W ciasnych korytarzach i wąskich przejściach Drugiej Gwiazdy Śmierci niewiele jest miejsca dla pojazdów. Szturmowcy, postaci specjalne i bohaterowie mierzą się podczas walki w zwarciu, do samego końca próbując pokonać swoich przeciwników w tradycyjnym starciu naziemnym.

Endor

Role się odwróciły! Rebelianccy sabotażyści starają się szybko wykraść maszynę kroczącą AT-AT i zaatakować za jej pomocą ukrytą bazę Imperium na Endor. Nocna bitwa rozpoczyna się od ataku Sojuszu na maszynę. Gdy rebeliantom udaje się przedrzeć przez umocnienia wokół AT-AT, przejmują kontrolę i kierują maszynę ku imperialnej placówce. Skutery repulsorowe pędzą pośród drzew zalesionego księżyca, a imperialne AT-ST i piechota próbują powstrzymać wrogi atak. W kulminacyjnym momencie bitwa toczy się na samych obrzeżach bazy.

Mos Eisley

Imperialni szturmowcy ruszają z promów typu Lambda na zatłoczone ulice Mos Eisley. Potężne kończyny maszyn kroczących AT-ST wzbijają w powietrze piach, wokół nich zaś roi się od wiązek wystrzelonych z rebelianckich blasterów. Cel Imperium jest prosty: zniszczyć U-winga Sojuszu znajdującego się na lądowisku. Aby wykonać zadanie, wojsko musi przebić się przez obrzeża miasta, zabezpieczyć obszary handlowe i wreszcie zniszczyć swój cel. Rebelianci nie poddadzą się jednak bez walki… Śmigacze terenowe X-34 czekają w zasadzce, zaś sojusznicze A-wingi czyhają, by rzucić się na imperialnych najeźdźców.

Yavin 4

Głęboko w sercu Wielkiej Świątyni na Yavin 4 drzemie tajemnica kluczowa dla przetrwania Sojuszu Rebelii. Przybyły tu jednak naziemne siły imperialne! Szturmowcy i szturmowcy śmierci muszą zniszczyć obronne turbolasery, by stworzyć wyłom w umocnieniach, przebić się przez zewnętrzne placówki Rebelii, przypuścić szturm na bramę i wreszcie dostać się do wnętrza potężnego kompleksu, by zdobyć dane. Wojownicy wookieech, kanonierki U-wing i rebelianccy żołnierze stawią czoła potężnemu imperialnemu atakowi.

Star Wars: Battlefront II

Hoth

Na lodowych pustkowiach Hoth odbyła się jedna z najdonioślejszych bitew Galaktycznej Wojny Domowej. Powolne maszyny kroczące AT-AT zmierzają ku rebelianckim pozycjom osłaniane z powietrza przez bombowce, myśliwce i myśliwce przechwytujące TIE, zaś ich przeciwnicy oraz eskadry A-wingów, Y-wingów, X-wingów i T-47 próbują je zniszczyć i utrzymać teren. Jeśli imperialni przełamią ich obronę, pierwszym celem będą hangary. Po ich zdobyciu będą musieli skupić się na wewnętrznym składzie paliwa, który zdetonują, by zrównać bazę z ziemią.

Mapy z ery Przebudzenia Mocy

Baza Starkiller

Nad bazą Starkiller szaleje bitwa myśliwców, a Ruch Oporu przeprowadza śmiały atak, by uratować przetrzymywanych w imperialnej placówce więźniów. Żołnierze atakują zewnętrzne umocnienia, niszcząc działa i uziemione TIE oraz próbując uratować zakładników, nim planeta eksploduje. Siły Najwyższego Porządku szybko jednak wkraczają do akcji i kontratakują myśliwcami TIE/FO i TIE/SF, utrudniając wrogowi walkę o bramę do bazy. Następnie bitwa wkracza w punkt kulminacyjny, w którym ruch oporu forsuje wejście i odbija więźniów, po czym prowadzi ich do czekających w hangarze transportowców.

Star Wars: Battlefront II

Jakku

Siły Najwyższego Porządku otoczyły grupę bojowników Ruchu Oporu w porzuconym wraku gwiezdnego niszczyciela na pustyni Jakku. Zdołali oni zdobyć niezwykle istotne dane i desperacko próbują je zabezpieczyć przed odbiciem. Wojska Najwyższego Porządku muszą najpierw odciąć Ruchowi Oporu dostęp do pobliskich lądowisk, by uniemożliwić wrogowi ucieczkę, a następnie przypuścić szturm na okręt, zdobywając magazyn zapasów, przejmując wyjścia, a następnie docierając na samą górę, by uniemożliwić przeciwnikowi dostanie się na lądujące tam transportowce.

Star Wars: Battlefront II

Takodana

Na Takodanie Najwyższy Porządek atakuje zamek Maz Kanaty. Wojska Ruchu Oporu zajęły w środku pozycje obronne. Najwyższy Porządek atakuje metodycznie, zdobywając najpierw przyczółek na pobliskim Wzgórzu Pamięci, a następnie atakując zewnętrzne umocnienia i wreszcie sam zamek. Walki toczą się też w szeroko znanej kantynie Maz.

Mapy są gotowe na działania najbardziej lubianych pojazdów, odwodów, bohaterów i złoczyńców z uniwersum Star Wars. Przyzwiecie ich tam, wydając punkty bitewne zdobywane w walce. Możliwe będzie również stosowanie przyznawanych jako nagrody za poprzednie starcia gwiezdnych kart – pozwolą wam one zmodyfikować umiejętności ulubionego żołnierza czy bohatera.

Źródło: EA, opracowanie własne

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.