5 rzeczy, które mogliście przegapić na prezentacji EA

5 rzeczy, które mogliście przegapić na prezentacji EA
E3 2017 Newsy PC PS4 Targi E3 XOne

Podczas imprezy EA Play mogliśmy zobaczyć oczekiwany przez wielu graczy tytuł Star Wars Battlefront II. Dostaliśmy zwiastun rozgrywki wieloosobowej i wieloosobowej bitwy w Theed na planecie Naboo.

Jeśli z jakiegoś powodu ominął Was sam filmik oraz garść informacji o produkcji, nic straconego. Electronic Arts podrzuca poprzez oficjalna stronę gry taką oto pigułę:

Wasi bohaterowie (i klasy) rozwijają się razem z wami

Star Wars Battlefront II wzbogaci się o cztery nowe klasy, a każda z nich zostanie wyposażona w unikalne zdolności, którymi wspomoże swoją drużynę. Zwinni szturmowcy przemkną przez sam środek bitwy, podczas gdy skryci za polem ochronnym ciężcy strzelcy będą utrzymywać pozycję. Oficerowie wzmocnią swoich sojuszników, a działający z ukrycia specjaliści zaatakują wrogów z bezpiecznej odległości. Będziecie mogli przejąć kontrolę nad każdą z klas, rozwinąć swoje umiejętności, ulepszyć broń dzięki dodatkom i korzystać z unikalnych, modyfikowalnych zdolności.

Zarówno żołnierzy, jak i bohaterów da się dostosować do własnych potrzeb dzięki zupełnie nowemu, całkowicie przebudowanemu oraz bardzo obszernemu systemowi gwiezdnych kart. Wędrując przez Star Wars Battlefront II, będziecie nieustannie zdobywać i tworzyć nowe gwiezdne karty, otwierając ogromną liczbę różnych ścieżek ulepszania swoich zdolności. Każde zwycięstwo przybliży was do odblokowania coraz to większych mocy dla waszych ulubionych klas, bohaterów i gwiezdnych myśliwców.

Większa głębia i wybory związane z punktami bitewnymi

Kierowanie pojazdami czy wcielanie się w ulubionych bohaterów zostanie powiązane z zupełnie nowym systemem punktów bitewnych. Za każde działanie, które pomoże waszym drużynom w rozgrywce wieloosobowej, otrzymacie punkty bitewne. Wykorzystacie je między kolejnymi potyczkami do odblokowania ulubionych bohaterów, pojazdów i postaci wsparcia. Punkty bitewne wymagać będą nieustannego balansowania między ryzykiem i nagrodą. Zachowacie je, by zdobyć najpotężniejszych bohaterów, czy lekką ręką wydacie na doraźne nagrody?

Wszystkie nowe klasy, pojazdy, postacie wsparcia i bohaterowie pełnią w drużynie swoje własne, określone funkcje. Za każdym razem, gdy gracze zechcą ruszyć razem do walki, odrodzą się w czteroosobowych grupach widocznych w lobby, dzięki czemu będą mogli skoordynować dobór swoich postaci. Widzicie, że dwóch członków waszej drużyny wybrało oficerów? Może warto w takim razie rozważyć wybór specjalisty, by stworzyć lepiej uzupełniający się oddział? Po wkroczeniu na pole bitwy te tymczasowe grupy poradzą sobie lepiej, jeśli będą trzymały się razem.

Nadciąga wsparcie

Słyszeliście już o żołnierzach i bohaterach, więc pewnie zastanawiacie się nad posiłkami – zupełnie nową funkcją wprowadzaną do Star Wars Battlefront II. Postacie wsparcia to unikalne jednostki z uniwersum Star Wars, które wprowadzają nowe, potężne zdolności do bitew wieloosobowych.

Stanową połączenie żołnierzy z bohaterami i dysponują własnymi, wyjątkowymi zdolnościami. Na Theed widzieliśmy kilka z wielu planowanych postaci wsparcia: superdroida bojowego B2 i klona z plecakiem odrzutowym.

Doświadczenie trzech er wojny

Goście EA PLAY mieli okazję rozegrać wieloosobową bitwę w Theed, w której dowodzili dronami bojowymi separatystów walczącymi z dzielną grupą żołnierzy-klonów broniącą królewskiego pałacu. To starcie z ery filmowych prequeli było tylko jednym z wielu heroicznych momentów z historii Gwiezdnych Wojen, które mogliśmy podziwiać na pokazie dzięki nowemu zwiastunowi przedstawiającemu pola bitew ze wszystkich trzech filmowych er Gwiezdnych Wojen. Rey i Kylo Ren skrzyżowali miecze świetlne w zażartym pojedynku w bazie Starkiller, ryk wojowników Wookiee niósł się nad wodami Kashyyyk, a szturmowcy śmierci atakowali rebeliancką bazę na Yavin 4.

Star Wars Battlefront II
Star Wars Battlefront II

W nadchodzących miesiącach dowiecie się więcej na temat zawartości z poszczególnych er, ale już teraz możecie przygotować się na zabawę z legendarnymi bohaterami, dobieranie postaci wsparcia i kierowanie charakterystycznymi pojazdami na ulubionych planetach z prequeli, oryginalnej trylogii i Gwiezdnych Wojen: Przebudzenia Mocy.

Rozpoczynając od grudniowego pierwszego sezonu, zawartość udostępniana po premierze będzie darmowa

Mamy też wspaniałą wiadomość związaną z zawartością, która zostanie dodana po premierze gry. Wszyscy popremierowi bohaterowie, mapy, broń i pojazdy będą darmowe dla każdego, kto gra w Star Wars Battlefront II. Pierwszą tego typu zawartością będzie grudniowy sezon Star Wars: Ostatni Jedi, w ramach którego wszyscy gracze Star Wars Battlefront II otrzymają dostęp do między innymi Finna, kapitan Phasmy i nowej planety Crait.

Źródło: Electronic Arts, opracowanie własne

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie