Star Conflict – do gry trafia kolejna aktualizacja i tryb PvE

Dokładnie 56 lat temu, 12 kwietnia 1961 roku, Jurij Gagarin jako pierwszy człowiek w historii poleciał w kosmos. W rocznicę tego wydarzenia, StarGem Inc. oraz Gaijin Entertainment ogłaszają wprowadzenie nowej aktualizacji do kosmicznej gry akcji Star Conflict.

Czynnik Ewolucyjny dodaje do rozgrywki: całkiem nowy ekwipunek, myśliwiec Tai’Kin o zdolnościach umożliwiających ewolucję statku oraz system PvE o nazwie Wątek Ariadny, w którym gracze staną do walki z SI komputera.

Zbuntowana SI

Wątek Ariadny odkrywa przed graczami rozległe i eksperymentalne stocznie Korporacji Blackwood, kontrolowane przez Ariadnę – system zarządzania stworzony w oparciu o zaawansowaną sztuczną inteligencję. Po uwolnieniu się spod kontroli ludzi, Ariadna stała się autonomiczną jednostką siejącą zniszczenie w galaktyce. SI zaczęła zasilać jednostkami niebezpieczne siły Cyber, które dzięki wzmocnieniu rozpoczęły ataki na ogromną skalę.

Celem gracza jest pokonanie Ariadny. Aby tego dokonać, piloci muszą stawić czoła licznym zastępom wrogów. Zdolności, liczebność oraz siła napotkanych przeciwników będzie się zmieniać w zależności od bieżącej misji, podobnie jak taktyka stosowana przez okręty nieprzyjaciela. Dzięki braku liniowości każda kolejna walka postawi przed graczem całkowicie nowe wyzwania. Podczas kolejnych starć pojawiać się będą także odmienne cele drugorzędne. Po ich wypełnieniu, piloci otrzymają dodatkowe benefity w ramach gratyfikacji.

Kryształy Mocy

Podobnie jak w przypadku innych krystalicznych statków Korporacji Ellydium, okręt Tai’Kin w rzeczywistości stanowi wiele maszyn jednocześnie. Dzięki elastycznemu systemowi ewolucji i personalizacji specjalnych modułów oraz broni, fani Star Conflict mogą dowolnie dostosować nowy pojazd do ich aktualnych potrzeb. Ten szybki i zwrotny myśliwiec z łatwością prześciga swoją konkurencję na wiele sposobów.

Jednym z przykładów personalizacji jest moduł „Kryształ Powrotu”, który przekształci Tai’Kin w idealnego obrońcę dowolnego punktu kontrolnego. Umieszczenie modułu sprawia, że statek może w każdej chwili wrócić do kryształu zlokalizowanego w punkcie kontrolnym, jednocześnie regenerując części punktów zdrowia utraconych w trakcie potyczki.

Kolejnym przełomem inżynierów Ellydium jest „Skok Kwantowy”, który umożliwia okrętowi nie tylko podróżować przez galaktykę, ale również i w czasie. W dowolnym momencie batalii, pojazd gracza może wrócić do stanu oraz pozycji, w której znajdował się jeszcze kilka chwil wcześniej, całkowicie dezorientując przeciwników i wprowadzając zamęt na polu bitwy.

Źródło: materiał producenta

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.