STALKER: Legends of the Zone Trilogy w 4K i 60FPS. Oto porównanie z oryginałem

STALKER: Legends of the Zone Trilogy
Newsy PS4 PS5 Xbox Series Xbox Series S XOne

Jak prezentuje się grafika w STALKER: Legends of the Zone Trilogy? W sieci pojawiło się jeszcze świeże porównanie, zestawiające fragmenty oryginalnych gier z ich najnowszym wcieleniem, czyli konsolowym portem. Trzeba przyznać, że klimat kultowej trylogii jak najbardziej został zachowany, chociaż… Cóż, nie spodziewajcie się fajerwerków!

STALKER: Legends of the Zone Trilogy — porównanie grafiki na konsolach

Jeszcze wczoraj informowaliśmy was o wycieku gry STALKER: Legends of the Zone Trilogy do sieci. Wszystko za sprawą kilku japońskich sklepów, które wystawiły je w swoich internetowym listingu. Była to duża niespodzianka, która miała zostać wyjaśniona na dniach. Teraz już wiemy, że na premierę nie musimy czekać do wakacji (mówiono o czerwcu), bo gry zadebiutowały dość niespodziewanie i są dostępne już teraz.

Pisaliśmy wam już o cenach, a teraz czas na faktycznie porównanie nowego wydania z oryginałem. Czy Stalker na konsole to wyraźny upgrade graficzny? Zobaczcie sami na przykładzie odsłony Cień Czarnobyla:

Nie ma mowy o żadnym remake’u, bo to wciąż stary, dobry i znany nam symulator chodzenia po skażonej Zonie. Widać jednak, że gra otrzymała sporo odświeżonych tekstur i wygląda wcale nienajgorzej — jak na tyle lat na karku. Najważniejsze w tym wydaniu i tak jest dostosowanie gier do konsol, łącznie z ich optymalizacją i sterowaniem.

To pierwszy raz, gdy seria ta zawitała na sprzęt Sony i Microsoftu. Dla wielu graczy jest to zatem wyczekiwany moment, w którym mogą sprawdzić, o co w tych grach chodzi i dlaczego są one tak popularne w niektórych kręgach. To przy okazji świetny sposób na to, aby przygotować się do wrześniowej premiery kontynuacji. Jej premiera będzie już 5 września 2024 roku na PC i Xbox Series X|S.

Dawid Szafraniak
O autorze

Dawid Szafraniak

Redaktor
Pierwsze growe szlify zbierał jeszcze w erze PS1, aby później zapoznawać się z kolejnymi wcieleniami japońskiej konsoli, skosztować Xboksa i Switcha. Ostatecznie najbardziej lubi PC, a ostatnio nawet i granie w chmurze. Królują u niego FPS-y, gry akcji nieczęsto górujące nad filmami i tytuły wyścigowe, które podobno #nikogo. Święta Trójca gamingu? Pierwsze Modern Warfare, seria Mass Effect i Uncharted. Bez tego nic nie miałoby sensu. Poza grami lubi planować kolejne podróże i chwytać za aparat fotograficzny podczas meczów piłki nożnej.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie