Jeżeli nie możecie doczekać się Stalkera 2, mam dla Was dobre wieści

STALKER 2 niebawem dostanie ekskluzywny pokaz
Newsy PC PS5 Xbox Series

GSC Game World potwierdzili obecność na targach GDC 2023. Jednocześnie zapowiadają nowe materiały ze STALKER 2 na konferencji NVIDIA.

Game Developers Conference to coroczne targi, jak wskazuje nazwa, dla twórców gier wideo. Wtedy odbywają się różne pokazy i konferencje poświęcone nowinkom technologicznym i kolejnym potencjalnym hitom. W 2023 roku wydarzenie odbędzie się raz jeszcze, a 24 marca 2023 roku równo o północy czasu polskiego można spodziewać się kolejnych materiałów ze STALKER-a 2.

GSC Game World potwierdziło bowiem obecność na evencie, co przeczytać można na oficjalnej stronie imprezy. Twórcy wielce oczekiwanej postapokaliptycznej strzelanki pojawią się jednak na panelu NVIDIA. Wraz z technologicznym gigantem zaprezentują nowe narzędzia mające znacząco ułatwić pracę twórcom gier wideo.

Jest to o tyle ciekawe, że chodzi o technologię OmniVerse Audio2Face, czyli specjalne narzędzie korzystające ze sztucznej inteligencji, która ułatwia synchronizację ruchu ust postaci w grze z wypowiadanymi przez nie kwestiami. Wychodzi więc na to, że STALKER 2 wykorzysta dobrodziejstwa tego pomysłu inżynierów. Zresztą, wystarczy tylko rzucić okiem na udostępnione wcześniej materiały, które wygląda naprawdę zjawiskowo. Niestety, tytuł wciąż nie ma daty premiery.

Na GDC pojawi się także rodzime CD Projekt RED, choć raczej nie oczekiwałbym czegoś szczególnego, jeżeli liczycie na nowe gry. Twórcy i tak są zajęci m.in. Wiedźminami (w liczbie mnogiej). Na ich konferencji odbędzie się panel poświęcony m.in. budowaniu questów.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie