STALKER 2 na konsolach może pochłonąć nawet połowę miejsca na dysku

STALKER 2 - diabelski młyn
PC Xbox Series Xbox Series S

STALKER 2: Heart of Chernobyl może należeć do jednych z największych gier ostatnich lat. Choć myślano, że to wydanie na PC będzie ważyło naprawdę sporo, wersja na konsole Xbox może przebić ją o nawet 30 GB.

Wchodząc do Microsoft Store, możecie natrafić na informacje o aż 180 GB miejsca, które będzie mógł zająć Stalker 2 na konsolach Microsoftu. Przypominam, że niedawno świat obiegły wieści, że wydanie na PC ma zająć “jedynie” 150 GB, więc wygląda na to, że Xboxy mogą liczyć na nieco cięższe pliki. Warto pamiętać, że wspomniane informacje mogą ulec zmianie przed i/lub po premierze gry.

To chyba dobry moment, aby rozważyć zakup dodatkowej przestrzeni dla swoich sprzętów. Przykładowo Xbox Series S posiada jedynie 364 GB przeznaczonych dla użytkowników, co oznacza, że STALKER 2 najprawdopodobniej zajmie aż połowę tego. To strasznie sporo, więc rzeczywiście wielu graczy na premierę gry uda się także po nowy dysk.

Dodajmy do tego przykładowo dość popularne Call of Duty: Warzone, które zajmuje około 108 GB. Osoby, które zdecydują się mieć zainstalowane te dwie produkcje, na XSX pozostaną z poniżej 100 GB wolnego miejsca. Nie brzmi to za wesoło, ale cóż… Osoby decydujące się na ten model powinny się liczyć i z takim dość przykrym scenariuszem.

Michał Wieczorek
O autorze

Michał Wieczorek

Redaktor
Od najmłodszych lat pasjonat game devu i miłośnik gier Nintendo. Oprócz tego hobbistycznie kolekcjonuje dużo niepotrzebnych, geekowskich gadżetów. Co drugi weekend student game designu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie