Mała wiewiórka i wielki gnat. Abstrakcyjna gra dostała nowy zwiastun

Squirrel with a Gun na nowym zwiastunie. Wielki gnat i mała wiewiórka
Newsy PC

Squirrel with a Gun to jedna z najbardziej idiotycznych gier, które powoli do nas zmierzają. Mimo wszystko nowy zwiastun prezentuje całkiem nieoczekiwaną jakość.

Co by było, gdyby malutka wiewiórka podniosła upuszczoną przez tajnego agenta broń i zaczęła siać popłoch w niewielkiej miejscowości? Dobra, dobra – już nie ukrywajcie! Dobrze wiem, że to zagadnienie spędza Wam sen z powiek. Właśnie dlatego deweloper znany jako Daniel DeEntremont postanowił niejako rozjaśnić tę sytuację i odpowiedzieć na to kluczowe pytanie.

Squirrel with a Gun, bo o tej grze mowa, zostało zapowiedziano już jakiś czas temu. Pierwszy materiał prezentował przede wszystkim abstrakcyjny pomysł, ale na próżno szukać można było w nim czegoś szczególnie atrakcyjnego. Nowy zwiastun z elementami rozgrywki wygląda jednak znacznie lepiej. Wciąż ciężko tu liczyć na cokolwiek innego niż autorskie podejście do idiotyzmów w stylu Goat Simulator, ale nie znaczy to nic złego.

Chyba największym kontrastem wydaje się tutaj niezwykle poważna muzyka i to, co widać na ekranie. Melodia rodem z Jamesa Bonda raczej średnio pasuje do wiewióry z gnatem, ale co z tego? W końcu sam deweloper podkreśla, że pod tym kątem inspiruje się m.in. serią Yakuza, gdzie powaga miesza się z totalną abstrakcją i komizmem. To chyba dobrze, bo czegóż innego moglibyśmy oczekiwać od takiej gry?

Gra już od jakiegoś czasu może pochwalić się kartą na Steam, ale nigdzie nie znajdziemy informacji o potencjalnej dacie premiery. Deweloper w tej kwestii milczy, ale spodziewam się, że najpóźniej na początku 2024 roku w końcu zagramy jako wiewiórka z pistoletem.

Udostępnij: