Square Enix dołącza do pomocy. Firma przekaże pieniądze na rzecz Ukrainy

Square Enix pomoc Ukrainie
Newsy

Square Enix zdecydowało się wspomóc Ukrainę. Na oficjalnym profilu społecznościowym opublikowali oni wpis dotyczący wpłaty pieniężnej.

Liczby się każdy grosz, a Square z pewnością dokłada ich sporo!

Square Enix na pomoc Ukrainie

Rosyjska napaść na Ukrainę spotkała się z potężną reakcją ze strony nie tylko rządów innych krajów, ale również firm prywatnych. Niedawno Sony zapowiedziało, iż na wsparcie Ukrainy przekaże aż 2 miliony dolarów. Zresztą, to niejedyna firma, która postanowiła wspomóc szczytny cel.

Teraz do wszystkich wydawców i twórców gier pomagających Ukrainie dołączył japoński Square Enix. Deweloper znany z takich hitów jak m.in. Tomb Raider, Final Fantasy czy Deus Ex wystosował na swoich social mediach najnowszy komunikat.

Grupa Square Enix ogłosiła dziś przekazanie 500 000 dolarów na rzecz Biura Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych ds. Uchodźców w celu zapewnienia pomocy humanitarnej dla ludności Ukrainy, która szuka schronienia w sąsiednich regionach. Ponadto firmy należące do grupy SE uruchomiły zbiórkę pieniędzy wśród pracowników oraz program dopasowanych darowizn na rzecz Międzynarodowego Komitetu Czerwonego Krzyża, UNICEF-u i Lekarzy bez Granic.

– wyjaśnia firma w komunikacie

Firma ma również nadzieję na jak najszybsze zażegnanie kryzysu i przywrócenie pokoju na świecie. Niedawno Bandai Namco na rzecz Ukrainy przekazało 850 tys. dolarów, a na stronie Itch.io pojawiła się specjalna paczka z grami, z której przychód w wysokości 5 mln dolarów zostanie przekazany również na pomoc Ukrainie i jej mieszkańcom.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie