Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

2 komentarze

Tajemnicze jajo zwiastuje powrót świetnej serii. Czekamy na potwierdzenie od Activision

Po niezwykłym sukcesie Crash Bandicoot N.Sane Trilogy jest ogromna szansa, że również odświeżona trylogia Spyro przyniesie Activision spory zysk, a graczom dużą frajdę. Jest kolejny trop w sprawie.

Tajemniczy prezent przyszedł do redakcji serwisu IGN tuż po Prima aprilis. Gdyby przesyłka dotarła 1 kwietnia, można by od razu uznać ją za zwykły żart, lecz paczuszka pojawiła się w biurze wspomnianego portalu dzień później – 2 kwietnia.

Nie wiadomo, kto tak właściwie ją nadał, lecz zawartość rozpala serca graczy czekających na Spyro the Dragon Trilogy. Przesyłka zawiera piękne smocze jajo pokryte łuskami oraz dopisek: Coś się niedługo wykluje…

6 premier na nowy tydzień. Czym przywita nas początek kwietnia?

Tajemniczy nadawca podpisał się jako Falcon McBob. Jego prywatne konto w serwisie Twitter jest połączone z kontem @SpyroTheDragon. Wygląda zatem na to, że Activision przygotowuje się do oficjalnego ujawnienia odświeżonej trylogii Spyro i jajo zwiastuje rychłe ogłoszenie kotlecików.

Oby Spyro the Dragon Trilogy!

Spyro the Dragon Trilogy – premiera prawdopodobnie w drugiej połowie 2018 roku

Pod koniec lutego Activision wydało oficjalny raport, w którym przedstawiono plany na najbliższy rok. Oprócz Call of Duty 2018 zobaczymy m.in. World of Warcraft: Battle for Azeroth, rozszerzenia do HearthstoneDestiny 2 i Overwatch. Nie zabraknie też nowych map do Call of Duty: WWII.

Wydawca wspomina ponadto o dwóch nowych tytułach mobilnych, z czego jedną będzie na pewno społecznościowe kasyno. Co ciekawe, Activision planuje na drugą połowę 2018 roku premiery zremasterowanych gier ze swojej biblioteki IP. Prawdopodobnie chodzi tutaj właśnie o odświeżone tytuły ze smokiem Spyro.

Spyro w nowej wersji. Kotaku raczej się nie myli

Wspomniany portal, powołując się na kilka źródeł związanych z Activision, twierdzi, że studio odpowiedzialne za Crash Bandicoot N.Sane Trilogy pracuje nad nowymi szatami dla trzech gier z sympatycznym smokiem, które oryginalnie pojawiły się na pierwszej konsoli PlayStation. W skład pakietu mają wchodzić:

  • Spyro the Dragon
  • Spyro 2: Ripto’s Rage!
  • Spyro: Year of the Dragon

Odświeżona trylogia miałaby pojawić się w pierwszej kolejności na PlayStation 4 i to już niedługo. Premiera na jesień tego roku. Po roku trafiłaby również na komputery PC czy Nintendo Switch.

Nowe szaty Spyro mają być naprawdę porządne. Mowa o remake’ach na miarę Crash Bandicoot N.Sane Trilogy! Oczywiście wszystkie rewelacje od Kotaku są nieoficjalne, lecz serwis twierdzi, że już w marcu wszystko zostanie zapowiedziane przez Sony. Czekamy zatem do przyszłego miesiąca i liczymy na to, że dobre wieści się potwierdzą.

A tak wyglądała trzecia część Spyro, wydana na PSX-a:

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.8
Rated 2.8 out of 5
2.8 out of 5 stars (based on 72 reviews)
Excellent40%
Very good4%
Average2%
Poor1%
Terrible53%