Sprzęt dla gracza. TOP 10 rynkowych nowości [#3]

Technologiczne nowinki, które niedawno wskoczyły na rynek lub niedługo się na nim znajdą.

Ostatnie tygodnie przyniosły ze sobą sporo świeżego sprzętu dla graczy i jeśli chcecie zobaczyć, co naszym zdaniem wygląda najciekawiej, zapraszamy na kolejny sprzętowy przegląd.

Tym razem prezentujemy nie tylko nowe klawiatury oraz myszki, lecz również fotele i sprzęt dla YouTube’rów. Na początek jednak laptop, który może wskazywać, że Microsoft będzie starał się wygryźć z biznesu Apple.

Oto pierwszy laptop od Microsoftu

Microsoft pokazał na początku maja swój najnowszy sprzęt – Surface Laptop. Na pewno uwagę zwraca kilka elementów. Przede wszystkim producent deklaruje, że laptop wytrzyma nawet 14 godzin pracy na jednym ładowaniu, co jest świetnym wynikiem. Sprzęt korzystać będzie z nowej wersji Windowsa 10 S, który ma swoje wady i zalety. Na tym systemie można korzystać tylko z oprogramowania pochodzącego z Windows Store, co z jednej strony stanowi spore ograniczenie, ale z drugiej ma wpłynąć na zwiększenie bezpieczeństwa. Microsoft Surface Laptop dostępny będzie od połowy czerwca w kilku konfiguracjach. Przede wszystkim wybierać będzie można spośród dwóch procesorów, różnej liczby pamięci RAM oraz kilku dysków.

Sam sprzęt wygląda bardzo solidnie i waży zaledwie 1,25 kg przy ekranie 13,5-cala. Obudowa wykonana została z aluminium, co ma zwiększyć trwałość urządzenia. Ciekawostką jest część obudowy wokół klawiatury oraz touchpada – ta pokryta została alcantarą. Laptop będzie dostępny w jednym z 4 kolorów (w zależności od modelu): srebrnym (platinum), złotym (graphite gold), niebieskim (cobalt blue) oraz czerwonym (burgundy).

Poniżej przedstawiamy polskie ceny sprzętu:

128 GB / Intel Core i5 / 4 GB pamięci RAM – 4999 zł
256 GB / Intel Core i5 / 8 GB pamięci RAM – 6499 zł
256 GB / Intel Core i7 / 8 GB pamięci RAM – 7899 zł
512 GB / Intel Core i7 / 16 GB pamięci RAM – 10999 zł

Na drugiej stronie mocne uderzenie od Nvidia.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.